BEÜ Mühendislik Fakültesi'ne iki önemli ödül...

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun(DASK) düzenlediği depreme dayanıklı yapı tasarım yarışmasında birincilik ve üçüncülük elde etti.

BEÜ Mühendislik Fakültesi'ne iki önemli ödül...

Türkiye'deki deprem bilincini artırmak amacıyla depreme dayanıklı yapı tasarım yarışmasının bu yıl beşincisi düzenlendi. 47 üniversiteden 75 takımın başvurduğu yarışmada BEÜ'yü araştırma görevlisi Muhammet Karabulut, öğrenciler Aykan Akgün, Yasin Köroğlu, Kubilay Karaca, Doğuş Aydemir, Eren Başar Yıldız, Ahmet Akyıldız ve Görkem Çakır'dan oluşan takım 'Bitinya Oteli' isimli proje ile temsil etti. BEÜ takımı, önce elemeleri geçerek 24 takım arasında kalmayı başardı. Sarma masasında bina maketlerinin test edildiği yarışmada, deprem testinden yıkılmadan geçenler, deprem performansı, ekonomik puanlama ve estetik puanlama kriterlerine de tabi tutularak değerlendirildi. Yarışmada BEÜ takımı, depreme dayanıklı yapı tasarımı kategorisinde birinci, genel kategoride ise üçüncü olarak önemli bir başarı elde etti.

BEÜ'den yapılan açıklamada, "Grizu 263 takımının Amerika’daki 2' nciliği, Mekatronik Topluluğunun ODTÜ’deki 6'ncılığının ardından İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizin de yarışmadan güzel derecelerle ödül alarak dönmeleri Mühendislik Fakültemizdeki başarıların rastlantısal olmadığının ve eğitimdeki kalitesinin tescili oldu. Öğrencilerimizi ve akademik personelimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz." denildi.

DHA

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER