Belediye başkanından müjde engelli asansörü faaliyete geçti!

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın talimatıyla, engelli vatandaşların belediye binasına daha kolay ulaşımlarını sağlayabilmeleri için engelli asansörünü faaliyete geçirdi. 

Belediye başkanından müjde engelli asansörü faaliyete geçti!

Belediye binası giriş kısmına ve nikah salonunun olduğu yere kurulan engelli asansörü ve tekerlekli sandalye ile gelen engelli vatandaşlar görevlilerin yardımıyla istedikleri birime kolayca ulaşabilecek. Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, özellikle engelli vatandaşların ve yaşlıların belediye binasına giriş ve çıkış yaparken yaşamış oldukları zorlukları ortadan kaldırmak adına hassasiyetini dile getirerek; “Bu asansörlerimizi yaptırmamızın esas sebebi, bilhassa engelli vatandaşlarımız ve yaşlılarımızın belediye binamıza giriş ve çıkış yaparken zorlandıklarını görmemizdir. Belediyemiz her zaman engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir yaşam sağlayabilmek için hizmet üretmeyi kendisine görev edinmiştir. Unutulmasın ki, hepimiz birer engelli adayıyız. Bir nebze de olsa, engelli vatandaşlarımıza yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Yerel yönetimler olarak, engelli vatandaşlarımız için çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet oruç
Mehmet oruç - 11 ay Önce

Böyle bir hassas konuda gösterdikleri görev anlayışından dolayı başkanı tebrik ederim. Halka hizmet hakka hizmettir. Yapılan her hizmet Allah katında mükafatını muhakkak bulur. Kolay gelsin

SIRADAKİ HABER