BEDAŞ açıkladı...

Başkent EDAŞ Zonguldak’ta kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında Aralık ve Ocak aylarında bakım, onarım çalışmaları ile yatırımlarına devam ettiği bildirildi.

BEDAŞ açıkladı...

Başkent EDAŞ Zonguldak'ta kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında Aralık ve Ocak aylarında bakım, onarım çalışmaları ile yatırımlarına devam ettiği bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde;

Başkent EDAŞ, Zonguldak'ta sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla, elektrik şebekelerinin yenilenmesi için bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürüyor. Daha aydınlık bir Zonguldak için, Merkez, Kozlu, Kilimli, Devrek, Alaplı, Gökçebey, Çaycuma, Ereğli'de 1657 armatürün bakımını yapan Başkent EDAŞ ekipleri, kentte bulunan 652 metrelik alçak gerilim ve yüksek gerilim hattının bakımını tamamladı. Ayrıca 475 pano ile 116 trafo merkezi ve 8 dağıtım merkezi de elden geçirildi. Başkent Edaş, son iki ayda yeni yatırımlara da hız verdi. Zonguldak'ta 83,7 kilometrelik yeni kablo döşeyen Başkent Edaş ekipleri, kentte 1319 yeni aydınlatma armatürünün montajı da tamamlandı. Ayrıca yeni 82 elektrik panosu ve 16 trafo montajı da tamamlandı. Başkent EDAŞ'ın Zonguldak'taki bakım ve yatırım çalışmaları devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER