Aydın Ergenç’ten kan bağışçılarına teşekkür

Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç, ‘Zonguldak’ın kanında hayat var’ adlı projeye 430 başvuru olduğunu 300 ünite kan bağışı ve 172 kök hücre bağışının olduğuna dikkat çekti.

Aydın Ergenç’ten kan bağışçılarına teşekkür

Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen ve üç gün süren ‘Zonguldak’ın kanında hayat var’ adlı projeye 430 başvuru, 300 ünite kan bağışı ve 172 kök hücre bağışının olduğunu brlirterek Vali Mustafa Tutulmaz başta olmak üzere bağışçılara teşekkür etti. 

Aydın Ergenç yaptığı açıklamasında; “Hepimizin bildiği gibi 22-24 Eylül arası sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz öncülüğünde yola çıktığımız kan bağışı ve kök hücre bağışımız sona erdi. 300 ünite kan, 170 kök hücre almış bulunmaktayız. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Turkiyenin 300 noktasında kan bağışı topluyoruz. 315 personelimizle 10 bin ünite kan topluyorduk ancak kovid-19 nedeniyle kan bağışı sayılarımız düştü. Hastanede tedavi gören hastalarımız kan bağışı bekliyor. Bu yüzden herkesi kan bağışına davet ediyorum. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Tüm bağışçılarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER