Askıya alındı...

AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu büyükşehir yasasının askıya alındığını ve il özel idare ve beldelerin kapanmayacağını belirtti...

Askıya alındı...

AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu Büyükşehir ve Bütünşehir yasasıyla ilgili olarak yaptığı görüşmeler neticesinde, büyükşehir yasasının askıya alındığını ve il özel idare ve beldelerin kapanmayacağını belirtti.

Çaturoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Kamuoyunun gündeminde bulunan Büyükşehir veya Bütünşehir yasasının askıya alınıp alınmadığı, İl Özel idareleri ve beldelerin kapanıp kapanmayacağı konuları ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erol Kaya ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Sayın Ekrem Canalp ile birer görüşme yaptım.

Yaptığım görüşmelerde hem Bakanımız hem Genel Başkan Yardımcımız hem de Mahalli İdareler Genel Müdürü, Büyükşehir veya Bütünşehir Yasasının askıya alındığını, İl Özel idareleri ve beldelerin kapanmayacağını, mahalli idareler seçimlerine şu an ki mevcut sistemle gidileceğini ifade ettiler."

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER