Ali Rıza Tığ'a saldırı!

Ali Rıza Tığ'a saldırı!

Pusula Gazetesi imtiyaz sahibi Ali Rıza Tığ, bugün Bahçelievler Mahallesindeki evinden aracıyla çıkarken cadde üzerinde başka bir araç, aracına arkadan çarptı. Kazanın ardından Ali Rıza Tığ, önce yavaşladı sonra yoluna devam etti. Tığ’ın aracına çarpan araç Site Spor Salonu önünde Ali Rıza Tığ'ın aracının önünü keserek araçtan indirmeye çalıştılar. Aracın camına ve kaportasına hasar görürken Ali Rıza Tığ, aracıyla hızla olay yerinden uzaklaşarak Karaelmas Polis Merkezi'ne gitti ve saldırganlardan şikayetçi oldu. 
Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu, yayımladığı mesaj ile bir takım çevreler tarafından saldırıya uğrayan Pusula Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Tığ’a “geçmiş olsun” dileklerini iletti. Gazetecilere yapılacak en ufak saldırıya karşı KGD olarak en sert tepkinin verileceğinin belirtildiği mesajda, olayın “hukuki” zeminde ilerlemesine yönelik vurgular yapıldı.

Açıklama şöyle:

Karaelmas Gazeteciler Derneği yönetim kurulu, yazdıkları köşe yazısı ve haberler nedeniyle son günlerde gazetecilere yönelik artan şiddet olaylarına yönelik açıklama yaptı. Son olarak Pusula Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Tığ’ın aracında uğradığı saldıraya değinen KGD, “Gazeteciye yazdıklarından dolayı fiziki şiddet veya şiddet eylemi ne gerekçeyle yapılırsa yapılsın kabul edilemez. Gazeteci, gazetecilik ilkelerine uymak zorunda olduğu gibi buna uymadığını iddia edenler hakkının hukuksal olarak aramalıdır.” dedi.

Zonguldak’ta günlük yayın yapan Pusula Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Tığ’a aracında saldırı yapıldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Tığ’ın şahsına ve aracına yapılan saldırı sonucunda gerekli hukuki sürecin başlatılmıştır.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER