1 haftada 8 can kaybetti! Çözümü bu tabela ile buldu...

Zonguldak'ta yaşayan Canan Yılmaz (42), kedi ölümlerinin önüne geçmek amacıyla kendi imkanları ile yaptırdığı ‘dikkat kedi çıkabilir’ yazılı tabelayı evinin önündeki bahçeye asarak araç sürücülerine yönelik farkındalık oluşturdu.

-ÖZEL İÇERİK-

Merkez Çınartepe Mahallesi Baruthane Sokak'ta oturan Canan Yılmaz, 1 hafta içinde sekiz kedisininin evinin önündeki yoldan hızlı giden araçlar yüzünden öldüğünü sürücülerin karşı yola yürüyen kedileri farkedip görmesi adına dikkat çeken tabela astığını belirterek şunları söyledi;
“Evimin bahçesinde bir çok sokak hayvanına bakıyorum. Düzenli olarak beslenmelerini yapıyorum. Yaklaşık 20 ila 30 arasında kedim var. Evimin önünde bulunan bu yol malesef sürücülerin çok hızlı gitmesinden dolayı bir çok canın kaybına sebep oldu. Daha önce bir hız keser olabilir mi diye belediyeye talepte bulundum ancak yol şartından dolayı bunun uygun olmayacağı söylendi. Bunun üzerine ne yapılabilir diye düşündüm. Belki sürücülerin yoldan geçerken burada yoğun bir şekilde kedi olup farkına varırlar diye düşünerekten böyle bir tabela yaptırmaya karar verdim. Nihayetinde güzel bir şey ortaya çıktı. Birkaç gündür izliyorum tabelayı gören sürücüler yavaş gitmeye başladılar. Buda amacıma ulaştım anlamına geliyor. İnşallah bundan sonra da dikkat ederler diye düşünüyorum. Geçen yılda sekiz tane yavru kedi mi bu yolda kaybettim. Bu görüntülerde beni çok üzdüğü için bu tabelanın işe yarayacağını düşündüm.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER