Zonguldaklıyım demeye utanıyorum...

Türk Eğitim-Sen Zonguldak il başkanı Şahin Ören, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bir başka ilden bürokrat atanmasına tepki gösterdi.

Zonguldaklıyım demeye utanıyorum...

Türk Eğitim-Sen Zonguldak il başkanı Şahin Ören, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bir başka ilden bürokrat atanmasına tepki gösterdi.

Şahin Ören, Zonguldak siyasetçilerine tepki gösterek şunları söyledi;
"Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Ankara'ya atandığından dolayı ondan boşalan koltuğa Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre atanmış bulunmaktadır. Öncelikle şunu ifade ediyorum, Turgut Özbek, ilimiz için bir kayıp değildir. Geldiği günden beri 25. sıralarda olan TEOG da ki öğrencileri 45. sıralara yine 18. sıralarda olan üniversiteye giriş sınavında olan çocuklarımızın başarısını 50'lere kadar düşürmüş bir bürokrattır. Pervin Töre hanımefendi önceden Aydın ilinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapmış ve ardından Sakarya iline atanmıştır. Tecrübeli bir hanımefendidir. Kendisinin Zonguldak Milli Eğitimine katkı sunacağından inancımız tamdır. Kendilerine hoşgeldiniz diyor yeni görevinde başarılar diliyorum. Lakin atama yapılmıştır olay bitmiştir. Ama burada sorgulamamız gereken bir başka olayda şudur. Zonguldak'ta yedi tane ilçe vardır. Bunları yöneten de, yedi tane İlçe Milli Eğitim Müdürü var. Sayısızca okul müdürü vardır. Kocaman Zonguldak'ta hiç bürokrat kalmadı da, Sakarya'da mı bir bürokrata ihtiyaç kalmıştır. Bir öncekini atadınız eyvallah dedik. Devşirme dedik. Devşirmeden de kastımız yabancı bir ilden ilimize geldiği içindir. Bu yetmedi size bir de Sakaryalı veriyoruz dediniz. Zonguldak'ın ekmeğini suyunu içen burada ikamet eden buraya vergi ödeyen insanlardan bahsediyorum. Ak Parti'li Milletvekilleri, sayın muhalefet edemeyen CHP'nin Milletvekilleri neredesiniz? Yerel siyasetçiler neredesiniz? Oy istemeye gelince bütün dernekleri dolaşıp bütün sendikalara geliyorsunuz. İl siyasetçileri bu insanlara borcunuz var. Bu insanlar sizi üç dönemdir Milletvekili seçiyor. İl başkanı seçiyor. Merkez ilçe başkan olarak seçiyor. Sizin yanlış tercihlerimiz yüzünden buranın çocuğu teog sınavına girerken 45. sıraya düşmüştür. Bunlarda sizin vebaliniz yok mu? Bu vebal sizin sırtınızdadır sayın siyasetçiler. Zonguldaklının oyundan ekmek yiyen siyasetçilere sesleniyorum. Bu millet sizden bunun hesabını soracaktır. Bütün eğitimcilere çağrıda bulunuyorum. Gelin hep beraber ikametlerimizi Sakarya'ya alalım. Ya da hep beraber bir referandum yapıp Zonguldak ilinin Sakarya'ya bağlıyalım. Hiç olmazsa Sakarya Milletvekillerinden bir şeyler isteriz. Adamlar o kadar güzel çalışıyorlar ki, hem Sakarya'ya kendi adamlarını atıyorlar hem de, Zonguldak'a atıyorlar. Bu Zonguldak bürokrasisi için kabul edilemez. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim, bana kentini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Bu kentin gezilecek bir tane sokağı bile yok. Kent demeye bin şahit ister. Kentimize bu kadar sahip çıkıyorsunuz. Ben Zonguldaklıyım demeye utanıyorum. Buradaki insanlarda kentinde durmaktan nefret ediyor. Bunlar hep sizin yüzünüzden. Ondan sonra ben siyasetçiyim. Siz neyin siyasetçisiniz? Seçimler yaklaştı buraya gelenlere ben şunu söyleyeceğim, hizmet yoksa oy da yoktur."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER