'Zonguldaklılar Yayla Festivali'

Çaycuma Belediyesi Bursa’da düzenlenen Zonguldaklılar Yayla Festivali’ne Zonguldak yöresi oyunlarıyla destek verirken Çaycuma ve belediye hizmetlerini tanıtan bir de stant açtı

'Zonguldaklılar Yayla Festivali'

Çaycuma Belediyesi Bursa Zonguldaklılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Bursa’nın Gürsu İlçesi Ericek mevki mesire alanında gerçekleştirilen Geleneksel 1. Bursa Zonguldaklılar Yayla Festivali’ne katıldı. Festivalde, Zonguldak yöresi oyunlarıyla gösteriler yapan Nilgün Çelik yönetimindeki Çaycuma ekibi izleyenlerden büyük beğeni aldı. İlk kez yapılmasına karşın büyük ilgi gören etkinlikte Çaycuma ve Çaycuma Belediyesinin faaliyetlerini tanıtan bir de stant açıldı. Belediyenin beş yıllık faaliyetleri ile Çaycuma ilçesinin tanıtımının yapıldığı broşürler başta protokol üyeleri olmak üzere dileyen tüm katılımcılara dağıtıldı.

ZONGULDAK YÖRESİ OYUNLARI ETKİNLİĞE RENK VE ANLAM KATTI

Etkinlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bursa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ergun, “İlk kez yapılmasına karşın çok katılımlı bir etkinlik oldu. Gurbette yaşayan Zonguldaklılar olarak ilk kez bu kadar kalabalık bir şekilde bir araya geldik. Bartın ve Karabüklü hemşerilerimiz de etkinliğe katılarak siyasi kararlarla haritada bölünen büyük Zonguldak’ın aslında hemşeriler arasında yaşadığını, dayanışma kültürü ile bir arada yaşam iradesinin devam ettiğini gösterdi. Etkinliğimize Bursa milletvekillerinin yanı sıra Zonguldak’tan da belediye başkanları düzeyinde katılım oldu. Çaycuma Belediyesi Zonguldak yöresi oyunlarının burada sergilenmesini sağlayarak etkinliğimize büyük renk ve anlam kattı. Arkadaşlarımızın sergilediği oyunlarla yöremizin kültür değerleri ile yüzlerce kilometre ötede kucaklaşmış olduk. Bize bu olanağı sunan Çaycuma Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı’ya teşekkür ediyorum. Çok daha güzel ve nitelikli olacağını şimdiden ilan ettiğim ikinci festivale tüm Zonguldak halkını davet ediyorum ” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER