"Zonguldak’a kepçeyi vuracaksın dümdüz yapacaksın"

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, basın toplantısı düzenledi. 

"Zonguldak’a kepçeyi vuracaksın dümdüz yapacaksın"

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Başkan Akdemir, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akdemir yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

ZONGULDAK’IN SORUNU BİTMEZ

"Zonguldak’ta sorun bitmez devam eder. Ben 41. Belediye Başkanıyım. Diğer 40 Belediye başkanımız da kendince bir şeyler yapmıştır. Hepsine teşekkür ediyorum. Bütün belediye başkanları gönülden hizmet vermişler. Benim de yetişemediğim zamanlar oldu. Ben belediyeyi teslim aldığımda araç gereçler çok zayıftı. Teknik arkadaşlarımızla oturup konuştuk araç parkımızı genişlettik. Araç gereçleri kiradan kurtardık. Kendi malımız oldu. Zaman zaman iş arkadaşlarımız emekli oluyordu. Teknik arkadaşlarla konuyu masaya yatırdık ve kredi çekerek emekli olun arkadaşlarımızın paralarını ödedik.

KİMSENİN ALACAĞI YOK

Taşeron hiçbir işçinin alacağı yoktur. Onun dışında hizmet noktasında eleştiri aldığım konu özellikle yollar olmuştur. Neden, ben de Zonguldak’ın evladıyım. Zonguldak’ta günü kurtarmak için belediye başkanlığı yapılmalıdır. 40 yıl ileriye taşıyacak işler yapılmalıdır.

ZONGULDAK’TA ALT YAPI SORUNU HALLETTİK

Doğalgaz olarak yüzde seksenini tamamladık. Enerji kütleleri var. Bu enerji kütlesi Akçakoca’ya kadar etkiliyor. Zonguldak bir tasman bölgesidir. Yeraltı suları da var, bunların hepsi birer etkendir. Örnek olarak asma yolunda zemin tam oturmadığından sürekli çökmeler meydana geliyor.

ŞEHİR GÖRÜNTÜ OLARAK RAHATLAYACAK

Ontemmuz, Çınartepe, Hastane yolu gibi bir çok yerlerin telleri temizlendi. Şehir görüntü olarak rahatlayacaktır. 170 milyon yatırım oldu. Özellikle çok büyük sıkıntı olmadan elektrik kesintisi olmayacak. Enerji konusunda sıkıntıların %98’i ortadan kalkacak.

YAPTIĞIM HİÇBİR İŞTEN PİŞMAN DEĞİLİM

Ben belediye başkan olarak asla yaptığım hiçbir işten pişman değilim. Zonguldak’a baktığımızda alternatif yolu yok. Olsaydı eğer hiçbir sıkıntı çekmezdik. Bizden sonra gelecek arkadaşlar eksiklikleri mutlaka tamamlayacaktır. Gene olsa gene yaparım. Günü kurtarmak için belediye Başkanlığı yapılmaz günü kurtarmadım.

BENİM DE SUYUM ELEKTRİĞİM KESİLDİ

Ben de çok sıkıntı çektim. Benim de elimde suyum, elektriğim kesildi. Beyaz eşyaların benim de zarar gördük. Altyapı önemlidir. Doğalgaz büyük kolaylıktır. Vatandaşlarımız külden tozdan kurtulacaktır mutlu olacaktır.

KEPÇEYİ VURUP DÜMDÜZ EDECEKSİN

Başka illerden şehirlerden gelen belediye başkanları geldiğinde ‘başkanım sen burayla nasıl baş ediyorsun’ şeklinde konuşuyorlar. Zonguldak’a kepçeyi vuracaksın dümdüz yapacaksın.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zonguldak
Zonguldak - 1 yıl Önce

Adam zaten komple yıkmanın peşindeymiş yolmu yapar hizmet mi eder. Güle güle başkan

zonguldaksız
zonguldaksız - 1 yıl Önce

sizi özleyeceğiz başkanım. siz elinizden gelen her şeyi yaptınız zonguldak için zonguldaklı sizin kıymetinizi bilmedi. zonguldaklı olmayan biri olarak söylüyorum zonguldak çok zor bir şehir ve içiniz rahat olsun.

Taksi
Taksi - 1 yıl Önce

Zonguldak basit bir sehir burada belediye baskanligi yapamayan ceksin gitsin

Necdet Kutoğlu
Necdet Kutoğlu - 1 yıl Önce

Haberinizin son kısmında “Başka illerden gelen Belediye Başkanları geldiğinde “başkanım burayla nasıl baş ediyorsun?” şeklinde konuşuyorlar. Zonguldak’a kepçeyi vuracaksın dümdüz yapacaksın.” Demişsiniz. Lakin cümle havada kalmış devamı var mı belli değil, son cümleyi kim söylemiş, bizim başkan mı söylemiş misafir başkan mı söylemiş. Misafir başkan söylemişse bizim başkan cevap vermiş mi? Muallak. Bence siyasi prim yapmak ve CHPli başkanın imajını gömmeye yönelik bir haber. Videosu vardır bu haberin di mi?

Resul başar
Resul başar - 1 yıl Önce

Sayın başkanım elbette yaptığınız hizmetler var ama şöyle bi zonguldağın geneline bakarsak halk dilinde olduğu gibi türkiyeninin en geri kalmış en büyük köyü gibi her gelen laf icraat yok malesef bu günlerde tüm türkiyenin yönetimine bakıp piyasalara bakarsak ben şahsım olarak 3 çocuk babasıyım alış verişim marketim pazarım derken maaşımı bunlara bıraktım yani ülke yönetimine bakarsak sizin büyük işler yaptığınızı görebiliyoruz fakat bunlar artık ne beni nede çocuklarımın geleceğini garantilemiyo ben özel sektör işçisiyim ne benim ne çocuklarımın garantisi yok bu ülkede Allah yar ve yardımcımız olsun

SIRADAKİ HABER