ZONGULDAK'TA TARİHE KAZMA VURDULAR

Sosyal Medyada büyük bir kitleye sahip olan Zonguldak Nostalji grubunun kurucusu Yüksel Yıldırım, 11 Ekim 2020 tarihi itibariyle yıkılan "Deniz Yolları İşletme ve Yolcu Bekleme Salonu Binası ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

ZONGULDAK'TA TARİHE KAZMA VURDULAR

 Yıldırım, söz konusu binanın yıkımının Selim Alan döneminde kayıtlara geçtiğini hatırlatarak, "Yeni proje nasıl olursa olsun, aynı noktada bulunan İşçi Müdürlüğü ve Beton İskele gibi dokusal yapıların eksikliği her dönem gündemde kalacaktır." ifadelerini kullandı.İşte Yüksel Yıldırım'ın o paylaşımı:
11 Ekim 2020 tarihi, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan döneminde yıkımı gerçekleştirilen "Deniz Yolları İşletme ve Yolcu Bekleme Salonu Binası" olarak kayıtlara geçmiştir.
Turizm ağırlıklı olarak da planlanan sahil projesinde, tarihi dokuyu temsil eden yapı hakkında yazılanlar, çizilenler ve tüm iyi niyetli uyarılara rağmen kent hafızasından silinmiştir. Yerine yapılacak trafiği ve hayatı kolaylaştıracak yeni proje nasıl olursa olsun, aynı noktada bulunan İşçi Müdürlüğü ve Beton İskele gibi dokusal yapıların eksikliği her dönem gündemde kalacaktır.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 12:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alaattin hc
Alaattin hc - 2 hafta Önce

Yarihi biryer olan mekani restore eder halka acarsin.tarihi dediginiz yerde 30 yildan beri icki satiliyor.iyiboldu yikildigi

SIRADAKİ HABER