Zonguldak'ta arının soktuğu vatandaşın durumu kritik

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir fındık bahçesinde yaban arısının soktuğu İlyas Korkulu hastaneye kaldırıldı. Eski muhtarlardan İsa Korkulu'nun oğlu olan İlyas Korkulu'nun hayati tehlikesi devam ediyor.

Zonguldak'ta arının soktuğu vatandaşın durumu kritik

Alaplı İlçesinde son dönemlerde fındık bahçelerinde arı sokma vakaları çoğaldı. Yabani arı olarak bilinen arılar bu kez de Aşağıdağ Köyü'nde, eski Muhtarlardan İsa Korkulu’nun 22 yaşındaki oğlu İlyas Korkulu’yu soktu. Bolu İzzet Baysal Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Korkulu’nun hayati tehlikesi devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre dün öğle saatlerinde fındık bahçesinde çalışan Korkulu’yu çeşitli yerlerinden yaban arısı soktu. Çevrede bulunan ailesi tarafından 112 acil servise haber verilmesi üzerine ambulansla ilk önce Alaplı Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Korkulu ardından durumunun kritik olması sebebiyle Bolu İzzet Baysal Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Burada yoğun bakım ünitesine alınan Korkulu’nun hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Hatırlanacağı gibi önceki gün Hallı Köyü'nde bir vatandaşı arı sokmuş, arının sokduğu kişi Karabük Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesine tedaviye alınmıştı.

Özellikle son dönemlerde arı sokma vakalarının artması ve bazılarının hayati tehlike boyutunda olması yetkilileri önlem almaya zorluyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER