Zonguldak, Romanyalı çocukları ağırlayacak

Zonguldak’ta açıldığı günden bugüne ilklere imza atan ve aldığı başarılarla adından oldukça söz ettiren Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Romanyalı çocukları ağırlayacak.

Zonguldak, Romanyalı çocukları ağırlayacak

7’den 70’e kurdukları halkoyunları ekiplerinin yanı sıra latin dansları, modern dans, tango gibi branşlarda da adından oldukça söz ettiren Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, bu sefer ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Romanyalı çocukları Zonguldak’a davet etti.
45 kişilik grupla Romanya’nın Calaraşi kentine bağlı Dorabantu ilçesinden davet ettikleri ‘Ansambul Spicul Dorabantu’ grubu kentte düzenlenecek 23 Nisan 2019 Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ev sahipliğinde Zonguldaklı çocuklarla buluşacak. Dernek Başkanı Ali Arslan, yapılacak olan etkinler hakkında yaptığı açıklamada, “Kentte halkoyunları ve dans camiasındaki rutini değiştirip daha kaliteli ve daha eğlenceli bir bakış açısıyla kurduğumuz derneğimiz, bugün görüyoruz ki büyük bir aile olarak başarılı işlere imza atıyor. Bugün bulunduğumuz noktada kalabalık bir aile olduk ve her geçen gün büyüyoruz. Bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da bir değişiklik yaparak, Zonguldak’ta bulunan çocuklarımızla Romanya’da ki çocuklarımızı buluşturmak istedik. Bu anlamda Romanya’nın Calaraşi kentine bağlı Dorabantu ilçesinden davet ettiğimiz ‘Ansambul Spicul Dorabantu’ grubumuzdan olumlu yanıt aldık ve kentimizde ağırlayacağız” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER