"Zonguldak'ın mücadeleler tarihinde özel bir yeri vardır"

Emek Partisi Genel Başkanı Sema Gürkan, Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Gürkan; "Zonguldak bir taraftan Türkiye sanayisine, Türkiye ekonomisine katkıları açısından bir öneme sahiptir. Ama aynı zamanda ülkede demokrasinin yerleşmesi açısından, çeşitli demokratik kazanımları açısından da mücadeleler tarihinde de özel bir yeri vardır"dedi.

"Zonguldak'ın mücadeleler tarihinde özel bir yeri vardır"

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti baskanı Derya Akbıyık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.
Emek Partisi Genel Başkanı Sema Gürkan'da pazar günü yapılacak olan kongre kapsamında Zonguldak'ta ziyaret ettiğini belirtti.
Zonguldak'ın emeğin başkenti olduğunu belirten Emek Partisi genel başkanı Selma Gürkan şunları ifade etti.
"Zonguldak bir taraftan Türkiye sanayisine, Türkiye ekonomisine katkıları açısından bir öneme sahiptir. Ama aynı zamanda ülkede demokrasinin yerleşmesi açısından, çeşitli demokratik kazanımları açısından da mücadeleler tarihinde de özel bir yeri vardır. Son yakın tarihimizden bile baktığımızda 90 madenci yürüyüşü Türkiye Türkiye işçi hareketi açısından önemli bir yere sahiptir  ülkemizde demokratik kazanımlar açısından bir kaç ayağı vardır. Bizim için bunlardan en önemli ayaklarından birisi işçi sınıfı ve emekçi sınıfların haklarının edilmiş olmasıdır. bu sendikal haklar, örgütlenme Hakkı, toplu pazarlık hakkı ve siyasal özgürlükler, huzur ve özgürlüklerin olması ve en önemli şey de ifade özgürlüğü olmadığı bir yerde demokrasiden bahsedemeyiz. işçi haklarını güvence de olmadığı bir yerde biz demokrasiden söz edemeyiz. inanç özgürlüğünün olmadığı bir yerde biz bu ülkede yaşayan farklı kimliklerin ulusal ya da inanç fark etmez hak eşitliği olmadığı bir siyasal rejimin olduğundan bahsedemeyiz. 54 ilde örgütlü örgütlüyüz" dedi.
Selma Gürkan, ayrıca gazetecilerin sorularını cevapladı.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER