Zonguldak'ın bu köyünde vak'alar arttı !!! Cami Kahvehaneler restoranlar kapatıldı... Ulaşım yasaklandı !!!

Zonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Özbağı Köyün’de koronavirüs vak'a sayısını 8'e yükselmesi üzerine cami ve kahvehaneler kapatıldı.

Zonguldak'ın bu köyünde vak'alar arttı !!! Cami Kahvehaneler restoranlar kapatıldı... Ulaşım yasaklandı !!!

Özbağı köyünde ikamet eden 6 kişinin koronavirüs testi dün pozitif çıktı. Bugün de aynı köyden 2 kişinin daha koronavirüs testi sonucu pozitif çıkmasıyla vaka sayısı 8’e yükseldi. Devrek Jandarma ekipleri, akşam saatlerinde köye giderek salgına karşı önlem aldı. Devrek Kaymakamlığının aldığı kararla cami, restoran ve kahvehaneler geçici olarak kapatıldı. Köye ulaşım sağlayan yolcu minibüslerinin giriş çıkışları da yasaklandı.

Özbağı Köyü Aziz Hızarcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Köyümüzde dün 6 kişi korona hastası vardı bügün itibariyle 8 kişiye çıktı. Jandarma ekipleri camimizi, kahvehaneleri, restoranları geçici bir süreliğine kapattı. Dolmuş ve minibüsle taşımacılık yasaklandı. Lüften tebdirinizi alınız. Herkes dezenfektan ve maske kullansin. Bu durumun çoğalması halinde köyümüzde jandarma ve kaymakamlık daha sıkı önlemler alabilir. Cumartesi ve Pazar günü piknik alanları, parklar ve gezi yerleri ve taşdibi plajı yüzmeye kapatılmıştır, kimse komşusunu kucaklamak ve selamlaşma yapmasın." dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER