Zeki Tosun: “Dirilişin başlangıcı, yeniden doğuşun günüdür”

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 15 Temmuz’un 3. yıldönümü ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Zeki Tosun: “Dirilişin başlangıcı, yeniden doğuşun günüdür”

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin 3. yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, ''15 Temmuz’un bir milletin uyanışının, dirilişinin ve küllerinden yeniden doğuşunun günü olduğunu'' söyledi. Zeki Tosun yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

Yeniden dirilişin, Milli iradenin hakimiyetinin, aziz Türk milletinin şahlanışının, yeni bir tarih yazılışının sembolleşen günlerinden olan 15 Temmuz’u unutturmamak, hafızalardan silinmesini engellemek, gelecek kuşaklara doğru bilgiler ile aktarımını sağlamak için, millet olarak hep ayaktayız, sürekli nöbetteyiz.
Aziz Türk Milletinin, ülkesinin bütünlüğünü korumak, birlik ve beraberliğini sağlamak, iç ve dış düşmanlarla, hainlere geçit vermemek, barış, huzur ve güvenin temininin devamı için uçaklara, tanklara ve ağır silahlara karşı koymanın 3. yıldönümü olan 15 Temmuz, bir varoluş, bir diriliş günü olmanın yanı sıra, hainlerin kirli emellerine ve vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı tek vücut oluşunun, Cumhurbaşkanına ve ülkesine sahip çıkısının destanlaşan günüdür.

UNUTTURMAYACAĞIZ

Hainliğin sınır tanımadığı, Türk evlatlarına haince kurşun ve bombaların yağdırıldığı 15 Temmuz gecesinde bu vatan uğruna, milli iradenin temini ve devamı uğruna canlarını vermekten kaçınmayan ve daima minnet duyacağımız şehitlerimizi yad etmek, gazilerimizi unutmamak için 15 temmuzda birlik olalım, yeniden yazılan destanı yaşatalım. Yeniden el ele, gönül gönüle hep birlikte onurumuzun, dirilişimizin ve direnişimizin sembolü olan 15 Temmuz Demokrasi Günü'nde hayatlarını kaybeden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara ve gazilerimize sağlık, afiyet diliyorum. 15 Temmuz hain darbe girişimini ve bu hainliğe kalkışan FETÖ terör örgütünü unutmayacağız, milletimize ve gelecek nesillere de unutturmayacağız.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER