Zararın boyutlarını yerinde inceledi...

Başkan Tekin, hasar gören alanlarda incelemelerde bulundu...

Zararın boyutlarını yerinde inceledi...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, dün akşam saatlerinden başlayarak sabaha kadar devam eden şiddetli fırtına ve dalgaların büyük zarar verdiği deniz sahilinde incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, özellikle Taşbaşı-Erdemyuva deniz sahilinde kurulu Sahil Ailepark'ta yüksek dalgaların büyük miktarda maddi zarar oluşturduğunu ifade ederek, "Henüz zarar tespiti yapmadık ancak yaptığımız ilk incelemelerde özellikle Sahil Ailepark'ta önemli miktarda zarar var. Dalgaların sürüklediği kimisi kaya büyüklüğündeki taşlar neredeyse parkın tamamını doldurmuş. Her taraf taş toprak içinde. Yeni yaptığımız basket ve tenis sahası kullanılamaz durumda. Tel örgülerin büyük bir kısmı yıkılmış yada yan yatmış. Çocuk oyun grupları, kamelyalar ve oturma grupları da zarar gördü. Deniz suyuna maruz kalan yeşil alanların da kullanılması mümkün görünmüyor. Sanıyorum bu alanları yeniden çimlendirmek zorunda kalacağız. Kısacası zararımız büyük. " dedi.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, sahilde temizlik çalışmalarına sabahın ilk saatlerinden itibaren başlandığını ifade ederek, "Şu anda iş makinelerimizi ve tüm ekipmanımızı seferber ederek, Sahil Ailepark'ta temizlik çalışmalarına başladık. İlk etapta, park alanını taş topraktan temizleyeceğiz. Daha sonra onarım çalışmalarına başlayacağız. " dedi.

Deniz sahilinin kalan kısmına da tahkimat yapılması için daha önce bir şirkete çalışma yaptırdıklarını ifade eden Başkan Tekin, "Gerçekten büyük bir doğal afetle karşı karşıya kaldık. Yaptığımız araştırmada, en son 18 yıl önce deniz sahilinde bu büyüklükte dalgalar oluşmuş. Belediyemize ve ilçemize geçmiş olsun. " dedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Sahil Ailepark'ın yanı sıra, Alaplı Barınağı ve Alaplı Belediye Plajı'nda da incelemelerde bulundu. Alaplı Balıkçı Barınağı'nda görüştüğü Alaplı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Adnan Duman ve teknelerinin güvenliğini sağlamaya çalışan tekne sahiplerine "geçmiş olsun" dileklerini sunan Başkan Tekin, "Bir tekne limanda batmış. Diğer teknelerde çok şükür bir zarar yok." Dedi.

Başkan Tekin, Alaplı Belediye Plajı ve bu mevkide bulunan gemi tersanesinde de incelemelerde bulundu.

AK PARTİ'DEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve bazı Ak Parti Belediye Meclisi üyeleri Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'i ziyaret ederek, şiddetli yağmur, fırtına ve dev dalgaların deniz sahilinde verdiği zararlardan dolayı "geçmiş olsun" dileğinde bulundular.

Ziyaretin ardından Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Ak Parti heyeti hep birlikte Taşbaşı-Erdemyuva deniz dolgu alanında kurulu Sahil Ailepark'ta incelemelerde bulundular. Ak Parti İlçe Başkanı Yavuz, yaşanan doğal afetin özellikle deniz sahilindeki parka büyük zarar verdiğini tespit ettiklerini belirterek, "geçmiş olsun" dileğini yineledi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, Ak Parti heyetine teşekkür ederek, "Bu bir doğal afet. Maalesef özellikle Sahil Ailepark'ta çok hasar var. Afetin zarar  verdiği alanlarda hemen çalışmalara başladık. " dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER