“Yüzyılın dayatması”

Memur Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar, ABD ile İsrail arasında imzalanan ve Kudüs'ün İsrail'e verilmesini içeren anlaşmaya çok sert tepki gösterdi. Bunu yüzyılın anlaşması değil yüzyılın dayatması olduğunu belirten Kamuran Aşkar, şunları söyledi.

“Yüzyılın dayatması”

ABD, DÜNYA DAVAŞI BAŞLATMAK İSTİYOR
"Hem terör devleti İsrail ve kuklası ABD’nin, hem katil Netenyahu ve destekçisi Trump’ın Filistin’i işgal planı; diplomatik açıdan palavra bizim açımızdan paçavradan ibarettir. Filistin’in bağımsızlığı ve özgürlüğü,hem insanlık hem de ortak paydası müslümanlık olanlar açısından insanlık onuru sınavıdır. Kapitalist ve emperyalistlerin yeni diplomatik kara deliği ise yüzyılın planıdır.Planı tanımayacak, Filistin’in/Kudüs’ün özgürlüğünü haykıracağız. Ne ABD’nin Filistin konusunda ses çıkarma hakkı ne de Trump’ın Kudüse dair söz söyleyecek aklı olmadığını biliyoruz. Yüzyılın anlaşması kumpası;umarım Filistin’den İsrail’i, İslam coğrafyasından ABD’yi def edecek milada gerekçe olur. Yüzyılın anlaşması tam bir Siyonist işgal kalkışmasıdır. ABD ve Trump ile İsrail ve Siyonizm; Ortadoğu ve Filistin üzerinden insanlığı, barışı ve dünyanın huzurunu hedef alacak dünya savaşını başlatmak istiyor. Filistine yönelik işgalin, Filistinlilere yönelik soykırım fiillerinin altın vuruşu olarak tasarladıkları yüzyılın anlaşması taslağı; insanlık için kapitalizme ve siyonizme karşı diriliş, medeniyet coğrafyamız ve inanç paydaşlarımız için özgürlük için onurlu direniş davetidir. Dirilişe ve direnişe katkıyı onur sayarız.Filistin halkının reddettiği bir taslak “Yüzyılın Anlaşması” değil,olsa olsa yüzyılın dayatması olur. Filistin ve Kudüs konusunda hassas olan; antisiyonist,antiemperyalist herkesi tepki koymaya davet ediyorum" dedi.
Aşkar sözlerini, Necip Fazıl Kısakürek'in “Yıkılasın İsrail Enkazını göreyim, Sana devlet diyenin yüzüne tüttüreyim dizeleryle bitirdi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER