Yollar kapandı, kar kalınlığı artıyor…

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava dalgası özellikle iç ve yüksek kesimlerde kar yağışına sebep oluyor. Beyaz örtüye bürünen şehirlerin bazılarında yollar kapandı ve okullar tatil edildi. İşte yurttan kar manzaraları...

Yollar kapandı, kar kalınlığı artıyor…

Türkiye’nin birçok noktasında kar yağışına dair gelişmeler devam ediyor. Kay yağışının yoğun olduğu noktalarda ulaşımda aksaklıklar yaşanıyor, kar yağışının hafta boyunca aralıklarla sürmesi bekleniyor.

EDREMİT’TE YOL AÇMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Balıkesi'in Edremit ve Havran ilçesi ile Çanakkale'nin Yenice İlçesi Kalkım Beldesi yükseklerinde sabah saatlerinde başlayan kar fırtınası ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor. Kazdağları'ndan geçen Balıkesir Edremit, Çanakkale Yenice karayolunda yoğun tipi nedeniyle ulaşım güçlük ile sağlanıyor. Karayolları ve Edremit Belediyesi' ekipleri yollu açık tutmak için yoğun bir çaba sarf ediyor.
Sabah saatlerinde başlayan poyraz fırtınası ile birlikte Kazdağları'nda yoğun kar yağışı başladı. Rüzgarında etkisiyle kar tipiye dönüştü. Edremit Yenice Karayolu yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman kapanma noktasına geliyor.

SİVAS’IN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR 1 METREYE ULAŞTI

Sivas'ın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 1 metreyi buldu.
Sivas'ta etkili olan kar yağışı, ilin kuzey bölgesinde yüksek kesimlerde daha sert hissedildi. Suşehri ilçesinde kar kalınlığı 1 metreyi buldu. Karayolları, İl ve ilçe Özel İdaresi ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Halen kapalı olan 150 köy yolunda yol açma çalışmaları sürüyor. Sivas'ta hissedilen hava sıcaklığı gün içerisinde eksi 10 dereceye kadar düştü.

BİLECİK YENİŞEHİR YOLU TRAFĞE KAPANDI

Bilecik ile Bursa'nın Yenişehir ilçesi arasında bulunan karayolu yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandı.
Gece saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Çok sayıda sürücü kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. Bilecik-Yenişehir arası yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandı. Yolda bekleyen çok sayıda sürücü kentte ulaşmak için köy yollarını tercih ederken, bazıları ise yolun açılmasını bekledi. Yol da ki çalışmalar sürerken Jandarma ekiplerince tır ve kamyonların zincir takmaları konusunda uyarılar yapıldı. Zincir takmayan araçların geçişine izin verilmeyeceği öğrenildi.

AFYON’DA ULAŞIM GÜÇLÜKLE SAĞLANIYOR

Afyonkarahisar'da gece başlayan yağışı sonrası kar kalınlığı 20 santimetreyi bulurken, sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti.
Kent merkezinde ve tüm ilçelerde etkili olan kar yağışı sürüyor. Ana arterler dahil tüm yollarda trafik güçlükle ilerlerken, belediye ekipleri tarafından yollara solüsyon uygulaması yapıldı. Öte yandan Kütahya-Afyonkarahisar karayolunda ise yol kapanma derecesine geldiği öğrenildi.

Zonguldak hava durumu ise şöyle; Çok Bulutlu 6,9 derece

Salı; Yağmurlu 6 derece.

Kaynak: Sözcü

İhlas Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER