Yılmaz, meclis üyelerini organik tarıma davet etti

Zonguldak il Genel Meclisi’nin Şubat ayı ilk birleşimi yapıldı.

Yılmaz, meclis üyelerini organik tarıma davet etti
Meclis Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan birleşim açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturma ait tutanak özetinin okunup oylaması ile başladı. Toplantıda ilgili daire müdürleride hazır bulundu.
Gündem maddelerinde yer alan, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından, mülkiyati İdaremize ait Kdz. Ereğli İlçesi Bölücek Çimen Mahallesi Mevkiinde 1.844,26 m² yüzölçümlü, 133 ada, 31 parselinde kayıtlı, üzerinde İlköğretim okulu bulunan taşınmazın, 2019 yılında yapılması planlanan yatırımların gerçekleşmesi amacıyla, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10 uncu maddesinin (f) fıkrası uyarınca, 10,00 X 5,00=50,00 m²’lik alanda 1,00 TL iz bedel karşılğında 49 yıllığına trafo yerinin, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. adına kiralanması ve tapu şerhi verilmesi husunun  görüşülerek imar bayındırlık, oplan bütçe, çevre ve şehircilik, iç işleri komisyonlarına oy birliği ike havale edildi.
Gündem dışı meclise CHP’li İl Genel Meclisi üyesi Nebahattin Yılmaz tarafından, “ilimiz sınırları içinde bulunan tarım arazilerinin atıl durumda bulunduğu bir gerçektir. Bu arazilerin yeniden tarıma kazandırılması ve üretimin artırılması için Ziraat mühendislerine ve Ziraat teknisyenlerine gereksinim olduğunu düşünmekteyiz. İdare tarafından yeterli sayıda ziraat mühendisleri ve ziraat teknisyenleri görevlendirilmesini öneriyoruz” adı altında önerge sunuldu. Nebahattin Yılmaz önergeyle ilgili meclis üyelerine bilgiler verdi.
Oturum bir sonraki gün ve saatin belirlenmesi ile sona erdi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER