Yıkılan Gazi İlköğretim okulunda oğrenci olan ve okulumu istiyorum diye ağlayan bir çocuğu Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş sarılarak teselli etti.

Zonguldak’ta uzun yıllar hizmet veren Gazi İlköğretim Okulu’nun yıkılarak yerine yeni bina yapılmasına karar verilmiş akabinde yeni okul içinde çalışmalar başlamıştı. Devlet kaynaklarından aktarılan 13 Milyon Lira ile 24 derslikli devasa bir okul olan Gazi Ortaokulu için veliler isyan etti.

“İKİ OKUL BİRLEŞEREK YENİ BİNAYA TAŞINACAK”
Mevcut okulda eğitim öğretim hayatına devam ederken Mihatpaşa İlköğretime alınan Gazi İlköğretim öğrencilere yeni dönemde ise yeni yapılan okullarına geri dönecekti. Ancak son elde edilen bilgilere göre Mithatpaşa ile 467 Evler İlkokulu birleşerek aynı zamanda Gazi İlkokulu yeni binasına taşınarak Gazi İlkokulu öğrencileri Mithatpaşa İlkokulu Binasında öğrenimine devam edeceği bildirildi.
Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer ve çok sayıda öğrenci velisi öğrencilerle birlikte ilk olarak Mithatpaşa Okulu'nun önünde eylem yaptılar. Okul Aile Birliği Başkanı yaptığı açıklamada : ''Biz okulumuzu istiyoruz ,çocuklarımız sınavlara hazırlanacak ve ilkokul öğrencisinin laboratuvara ihtiyacı yok.Okul bizim.Biz yeni okuldan eğitim-öğretime devam etmek istiyoruz. Biz yıllardır bu anı bekliyorduk.Eski okulumuza geçmeyi bekliyorduk. Ama hayal kırıklığı içerisindeyiz." ifadesini kullandı.
VELİLER İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ AKGÜL İLE TARTIŞTILAR
Veliler ardından Atatürk Kültür Merkezi'nde bulunan Gazi İlköğretim Okulu gittiler. Bu esnada İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül arasında tartışma yaşandı. Veliler kendilerine yalan söylendiğini okuluna geri dönmek istediklerini ifade ettiler. Akgül'de bu konuyla ilgili konuşmaları olmadığını belirtti. Ardından Harun Akgül okuldan ayrıldı.
VELİLER GAZİPAŞA'DA YOLDAN YÜRÜDÜLER
Yaşanan tartışmalarda ardından okuldan ayrıldıktan sonra Gazipaşa caddesinde yolun ortasından yürüyerek okulumuz istiyoruz diyerek yürüdüler. Velilerin yoldan yürüme sebebiyle trafik bir süre aksamak zorunda kaldı. Veliler daha sonra Valilik önüne gelerek İstiklal Marşı'nı okuyarak ve yetkililere seslendiler.
VALİ BEKTAŞ VELİLER VE ÖĞRENCİLERİ DİNLEDİ
Ardından Vali Bektaş toplantı odasında öğrenci velileri ile bir araya geldi. Vali Bektaş öğrenci velileri ve öğrenciler ile görüşerek sorunlarını dile getirdi. Toplantı sırasında okulumu istiyorum diye ağlayan bir çocuğu Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş sarılarak teselli etti.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER