Yemenli çocuklar için 82 bin 270 TL yardım toplandı...

Zonguldak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Püren, Yemen’e yardım için düzenlenen ‘hayır çarşısı’ kermesinden 82 bin 270 TL gelir elde ettiklerini belirtti. 

Yemenli çocuklar için 82 bin 270 TL yardım toplandı...

Püren yaptığı açıklamada, Bugün altı gün sonunda yapılan hasılatı topladık.82 bin 270 tl bir kazancımız oldu. Bu rakamların Zonguldak için bir rekor olduğunu düşünüyoruz. Burada en büyük katkı Valimiz Erdoğan Bektaş’ın katkısıdır. Sivil toplum kuruluşlarının birleşmesinin de büyük bir katkısı var. Vatandaşın devletle kucaklaşmasının da katkısı var. Biz şunu anladık ki, Zonguldak’ta ihtiyaç ve hayır iş olduğu zaman neler yapılabileceğini gösterdik. Bu bir başlangıçtı biz daha güzel işlere imza atacağımıza inanıyoruz. Topladığımız 82 bin 270 TL’yi AFAD’ın resmi hesabına yatıracağız. Toplanan para çadır kentlerdeki çocukların sağlığında ve bakımında kullanılacak. Çünkü açlıktan ölen çocuklarımız var.  Vali bey dahil hepimiz oradaki çocukları kendi çocuklarımızın yerine koyuyoruz. Her şeyden önce din, dil, ırk ayrımı yapmadan biz de bir insanız bugün orada olan yarın bizim başımıza da gelebilir. Bu nedenle beklediğimiz rakamın iki misline çıktı.”

“SÜREKLİ VE ŞARTLI EĞİTİM DESTEĞİ ALANLARA ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ GELİYOR”

Diğer yandan sürekli ve şartlı eğitim yardımı alan vatandaşlara elektrik faturası desteği ile ilgili bilgiler Püren; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elektrik desteği programı var. Bugünkü verilerle birlikte il genelinde sürekli yardım alan vatandaşlara yapılacaktır bu yardım. Kamuoyunda bir yanlış anlaşılma var. Bu yardım herkese değil sadece sürekli ve engelli aylığı ve şartlı eğitim yardımı alan kişilere yapılacaktır. Bugün sisteme girip de kabul olunan ilimiz genelinde 7 bin 587 hane var. Bilindiği üzere biz hani bazlı çalışıyoruz. Bu rakamı ikiyle çarpmamız lazım ki ne kadar vatandaşın yaralandığını ortaya çıkarabiliriz. Ben cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Büyük bir yükümüzü azalttı. Vatandaşın büyük bir bölümü elektrik faturası konusunda mağdurdu” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER