Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz

Türkiye genelinde ‘trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek’ amacıyla 20 bin yaya geçidinde 200 bin polis görev alırken, Zonguldak il genelinde ise 587 polis görevlendirildi.

Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz

Ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da, bir çok yaya geçiti noktasında polis ‘trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek’ amacıyla görevlendirildi. Vali Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve İl Jandarma Komutanı Gönen Süslü, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, daire müdürleri ve öğrenciler yaya geçidinden yürüyerek trafikte yayalara öncelik verilmesi konusunda farkındalık oluşturuldu. 

Vali Erdoğan Bektaş, bugün farkındalık eğitimi yaptıklarını ve emeği geçenlere teşekkür ederek, “İçişleri Bakanlığımız bir süredir yaya önceliğine dikkat çekmek üzere yayaların trafikteki hareketlerini ve sürücülerin yayayalara müsade etmesine dikkat çekmek için etkinlikler düzenliyor. Bugün itibari ile ülke genelinde bu etkinlik yapılıyor. Daha öncelerden yapmış olduğumuz kampanya çok etkili olmuştur. İnsanlarımız farkındalık oluştuğunda haklarını biliyor ve kurallara uyuyor. Bu çerçevede sürücülerimize teşekkür ediyoruz. Bugün fark ettik ki, ekstra bir uyarı olmadan yayalar rahat bir şekilde karşıya geçebildi. Burada yayaların da karşıya geçerken yaya kaldırımlarını gözetmeleri gerekiyor. Rastgele her yerden geçiş olunca o zaman düzenli bir trafiğe ulaşamıyoruz. Bugünkü etkinliğimizin amacı öncelik yayanın kuralını uygulamaktır. Ben katkı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER