Varol Demirköse!'den gemi söküm tesisi tepkisi “Son-guldak olmasın!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Varol Demirköse yaptığı yazılı açıklamada gemi söküm tesisi tartışmalarına değindi.

Varol Demirköse!'den gemi söküm tesisi tepkisi “Son-guldak olmasın!”

Demirköse şu ifadeleri kullandı:

 “Zonguldak yıkım söküm değil, yapım üretim bölgesi olmalıdır. Bunun için de insanı, doğası her şeyi ile hazırdır. Aliağa'daki gemi söküm tesisi hakkında Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar ile görüşmemiz neticesinde, daha önce bu konuda Aliağa’da inceleme yapanların ve bu konuya vakıf olanların açıklamadığı bilgilere ulaştık.

Doğaya zararı büyük

Avrupa’da zararlı olduğundan gemi söküm tesisi kurulmuyor. İnsan sağlığı ve çevreye doğaya verdiği zarar incelendiğinde istihdam ve ekonomiye verdiği katkıdan daha çok, bölgeyi yaşanmaz hale getirmesi,insan sağlığını tehdit edip, doğayı ve çevreyi cehenneme çevirecektir.

Açıklama yapmalılar

Gelişmiş ülkeler böyle  bir tesis kurmak istemezken bu tesisin Kilimlide kurulmasını planlayanlar  açıklama yapmalıdır. Bölgemiz her türlü üretim ve yapım tesisi kurulmasına uygundur, yeter ki yöneticiler net olarak tavır göstersin, biz MHP olarak bölgemizde istihdam artıracak, çevre ve doğaya zarar vermeyen göçü durduracak her projeye destek veririz.”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 12:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysel yılmaz
Aysel yılmaz - 9 ay Önce

Sn.polat türkmen.kilimli senin tapulu arsan değil.
Kilimliyi biza bırak.
Yatırım yapmak stiyorsan madenlere işçi alın,o değerli madeni yer altından çıkarın.
Avrupalının ülkesinden söküp attığı o pis ve ölümcül teknolojiyi kilimliye getirerek dünya karşısında türkiyeyi ve türk insanını aşağılamayın.

SIRADAKİ HABER