Vali Erdoğan Bektaş, 'Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı...

Vali Erdoğan Bektaş, 'Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı...

Zonguldak Valisi  Erdoğan Bektaş, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Bektaş’ın yayımladığı mesaj şu şekildi;

"Gazetecilerimiz; demokratik hayatın gelişmesi ve güçlenmesine katkı sağlayan, sorunları gündeme taşıyarak kamu görevlilerine faaliyetlerinde yardımcı olmaya çalışan,  doğru bilgi ve haber akışını sağlayarak toplumun bilgilenmesi, bilinçlenmesi ve  kamuoyu oluşturulmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Bunun yanısıra yaşadıkları kentin ekonomik, sosyal, kültürel ve benzeri alanlarda gelişimine de  katkıda bulunmak suretiyle  yararlı olmaktadırlar.

 Doğru, tarafsız, objektif habercilik anlayışı başta olmak üzere insan haklarına saygı ve özel hayata gereken özeni göstermek gibi evrensel meslek  ilkeleri ışığında görevlerini büyük bir özveri ve sorumluluk bilinciyle yerine getiren güçlü bir basın toplumsal hayatımızda da  yaşamsal bir öneme sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle önemli bir kamu görevinin yerine getirilmesi olduğunu düşündüğümüz gazetecilik mesleğini büyük bir emek sarf ederek, mesleğin getirdiği tarafsız, güvenilir, doğru habercilik anlayışıyla sürdüren Değerli Basın Mensuplarımızın  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü en içten duygularımla kutluyor, kendileri ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER