Vali Bektaş’a üniversite hastanesini inceleme daveti

CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin mali yetersizliğinden dolayı ölüm vakalarının artması ve hasta kabullerinin yapılmamasına tepki gösterdi.

Vali Bektaş’a üniversite hastanesini inceleme daveti

Güney, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaşı’ı Üniversite Hastanesinde yaşanan olumsuzluklara karşı inceleme ve  denetim yapma çağrısında bulundu. 

Vatandaşların vergisiyle yapılan üniversite hastanesinin yönetim zaafiyeti nedeniyle insanların hayatlarını kaybettiğini söyleyen Hakkı Güney; “Üniversite Hastanesini CHP olarak yakından takip ediyoruz. Üniversite Hastanesi ile ilgili bir çalışma yaptık ve elimizde raporlarımız var. Hastanenin servislerini dolaştık ve halkın şikayetlerini yerinde inceledik. Buradan iktidar yetkilerini sesleniyorum, ‘kesinlikle demogoji yapmıyoruz.’ İnsan sağlığı çok önemlidir ve bunun için gereken ne varsa yapılmalıdır. Milletvekilimiz Deniz Yavuzyılmaz’ın bu konuyla ilgili bir açıklaması vardır. Üniversite hastanesindeki tutarsızlığı gözlerine sermiştir. Yaptığımız incelemede hastanenin tuvaletlerin de sabun ve hijyen yok. Servisler içler acısı bir durumdadır. Hastanede kesinlikle hijyen yoktur. Çok ciddi anlamda bir önlem alınması lazım ve bir sitent yok diye hasta kaybediyoruz. Üniversite hastanesine giden hastalar göz göre göre ortada bırakılıyor. Bunun acilen bir açıklaması yapılması lazımdır. Buradan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaşa’da sesleniyorum. Ciddi anlamda üniverste hastanesinin kontrol altına alınması lazım. Vali Bektaş’dan rica ediyorum, Hastaneye gidilip hijyen konusunun bir araştırılmasını istiyorum. CHP olarak bunları halkımıza söylemek zorundayız. Halkın vergileriyle yapılan hastanenin halka hizmetle dönmesi lazım. Herkesi hastane konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
K.T
K.T - 10 ay Önce

Kantin köpeklerle dolu hijyeni düşünmeye gerek yok refakatçi olarak beklediğim hastanede sabaha kadar uyumadım koridorda dolandım ve o esnada hastanın biri kalp krizi geçirdi yeterli malzeme yokdu müdahale etmek için hastanenin hemşiresi bile bu nasıl hastane ya dedi lavabolar da sabun peçete denen birşey yok hasta çarşaflari leke içinde bir çok şeye şahit olduğum bu hastaneye bir an önce el atılması gerek

SIRADAKİ HABER