VALİ BEKTAŞ: “TÜM MAHALLE YANABİLİRDİ”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, geçtiğimiz gün mobilya üretimi yapan bir binada çıkan yangınla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Bektaş,Yanan binanın ve çevresinin tamamen ruhsatsız olduğunu ifade ederek Bu tür olayların önüne geçmek için kentsel dönüşümün şart olduğunu söyledi.

VALİ BEKTAŞ: “TÜM MAHALLE YANABİLİRDİ”

YANGIN BÖLGESİ RUHSATSIZ”

Bu tür yangınlardan yeterince korksak iyi olur, çünkü Zonguldak yapı stogu olarak çok sıkıntılı. Öncelikle o mekan sahibi arkadaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum, gerçekten çok ağır bir felaket yaşadılar. Ama bu felaketin boyutunu siz de biliyorsunuz gören herkes de biliyor çok daha farklı olabilirdi. Yani tüm o mahalle yanabilirdi. Bu konuda da belediye itfaiye teşkilatımıza da teşekkür ediyorum. Zonguldak gibi ara arterleri sıkıntılı şehirde kolay bir iş değildi yangına müdehale etmek. Yani imece halinde ilçelerden de itfaiye araçları geldi güzel bir çalışma ortaya konuldu. Bina yaparken bilimsel kurallara uygun davranmamız gerekiyor, proje hazırladığımız gerekiyor, İnşaat ruhsatı almamız gerekiyor. Kentsel dönüşüme ihtiyacımız var bu konuda belediyeyi cesaretlendirip yardımcı olmamız  gerekiyor.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
güvenlik
güvenlik - 10 ay Önce

iş yerinin sahibine sorsunlar iş güvenlikçiler yanan işyerini
gerçekten denetlemişlermi yoksa üçretlerini alıp
bütün olumsuzlukları görmezden mi gelmişler.Benim çalıştığım yere
iş güvenlikçiler aylık gelip sadece aylık aidatlarınıalıp gidiyorlar iş yerinde
hiç bir inceleme yapmadan. herşeyin başı devlet iş güvenlikçinin
maaşını devlet vermediği işveren verdiği sürece bu böyle devam eder. geçmiş olsun..

ismail şaşar
ismail şaşar - 10 ay Önce

madem ki yapılan yorumları yayınlamıyorsunuz kapatın yorum kısmını.Önce siz adaletli olun ondan sonra adaletten bahsedin sayın gazeteci..

SIRADAKİ HABER