Vali Bektaş'tan Zonguldak Havalimanı uyarısı: "Hiç kimse zararına devam etmez"

Elmas TV ekranlarında ‘Atilla Öksüz ile günün manşetleri’ programına konuk olan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Havalimanı’nın geleceğine dair önemli mesajlar verdi.

Bölge halkını Zonguldak Havalimanı’na sahip çıkmaya davet eden Vali Bektaş, uçak seferlerinde doluluk oranının beklenenin altında kalması halinde oluşabilecek tehlikeye dikkat çekti. Bektaş şu ifadeleri kullandı:  “Türk Hava Yolları’nın bu girişimini vatandaşın desteklemesi lazım. Bölgedeki iki ilin, bu havayolunu kullanarak seyahat etmesi gerekiyor.

Yakınlık aslında dezavantaj

İstanbul’a yakınlık büyük bir dezavantaj. Karayolu ve havayolu arasındaki seyahat süresi vatandaş tarafından karşılaştırılıyor.

Tam kapasite çalışacak

Filyos projesi bittiğinde bu havalimanı tam misyonuyla çalışacak. İyileştirme çalışmaları kapsamında ciddi paralar harcandı.

Sahil yolu yakınlaştıracak

Havaalanına ulaşım konusunda, sahil yolunu kullanacağız ileride. Bu durumda ulaşım daha kolay olacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zonguldak uçacak
Zonguldak uçacak - 1 yıl Önce

Tarifeleri insanların ihtiyaç duydukları gün ve saatlerine yapılırsa uçaklar dolu gidip gelir para da kazanırlar. Uçulmayacak gün ve saatlere tarife koyup ondan sonra uçaklar boş gelip gidiyor bahanesine sığınmasınlar. Cuma akşam saatlerinde istanbul, izmir, antalya, trabzon, Kıbrıs gibi yerlere, yine pazar akşamı da buralardan zonguldak’a tarife yaparlarsa hiç bir uçak boş olmayacaktır. Bunu yapmayıp insanların ihtiyaç duymadığı günlere ve saatlere tarife uygulanırsa bu çok iyi niyetli olmaz, bu uçakların kaldırılması gerekçesi de olamaz. O nedenle bu uyarıları yaparken, uçuş gün ve saatlerle ilgili tarifeleri de ihtiyaç duyulan şekilde yaptırsınlar yöneticiler.

atilla
atilla - 1 yıl Önce

otobüs firmaları bile talebe göre ek sefer koyuyor yeri geldiğinde.. sen hemen açar açmaz 5 gün uçak seferi koyuyorsun. maksat havaalanını actık talep yoktu kapatıyoruz demek bence...sen koy cuma aksam ve dönüş pazar aksam olarak bak kac tane bilet satıyorsun... baktın yogunluk mu var talebe göre yeni sefer eklersin yazık değilmi şimdi o boş giden ucaklara...

Recep t.
Recep t. - 1 yıl Önce

Basit bir inerim olacak. Zonguldak bartın ve karabük üniversitelerine uzak reklamı dagitilsin. Önümüz yaz tatili öğrenciler ucarlar. Onbinlerce öğrenci var üç ilde.

no name
no name - 1 yıl Önce

anlaşılan uçuşlar duracak belli süre sonra yeterli doluluk oranı yok ki böyle açıklama yapma ihtiyacı doğdu
keşke her daim yeterli doluluk oranı ile sefer olsa

Trk
Trk - 1 yıl Önce

Ahb ahh Vali çinari özlüyoruz...açiklamaya vak

SIRADAKİ HABER