VALİ BEKTAŞ: “BU FEDAKARLIK KARŞISINDA SAYGIYLA EĞİLİYORUZ”

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin ve yönetimi Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş makamında ziyaret etti.

VALİ BEKTAŞ: “BU FEDAKARLIK KARŞISINDA SAYGIYLA EĞİLİYORUZ”

Hüseyin Şirin, “Zonguldak engelliler için zor bir şehir ama bizler çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki aylarda çalışmalarımızın sonucunu alacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca dernek binamızın yenilenmesini rica ediyoruz. Engelli arkadaşlar ve ailelerin bir arada olmaları için bir yer olmalı.”

Çatalagzi Engelliler Dernegi Baskanı Özcan Albas: "Ulaşımla ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Valilikte engelliler için sadece tek araç yeri var bununla ilgili bir çalışma bekliyoruz."

Vali Bektaş, "3 Aralik Dünya Engelliler Günü ile ilgili STK'lar hocalarımız,derneklerimiz ziyarete gelmişler teşekkür ediyoruz. Bir ülkede yaşayan ülkeler ne kadar rahatsa o kadar gelişmiş demektir. Bu bütün dünyada böyledir. Son dönemde ülkemiz engelliler adına sosyal faaliyetler acısından güzel yerlere geldi güzel projeler gerçekleşti. Biz bu anlamda mutluyuz. Bu mutluluğa kolay ulaşılmadi. Önce aileler sonra kurumlardaki öğretmenler olmasaydı bu mutluluk yaşanmazdı. Bu fedakarlık karşısında saygi ile eğiliyoruz. Sağ olsunlar."

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER