ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK PROJE

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü 3. sınıf öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Engeller bilinç ile aşılacak bilinçliyiz, bilinçlendiriyoruz’ projesi hazırladılar.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK PROJE
Kent merkezinde öğrenciler iş yerlerine, braille alfabesini öğren, öğret ve yaygınlaştır broşürü dağıtarak proje hakkında bilgiler verdiler.
Proje sözcüsü Elif Taşkın, proje ile ilgili bilgiler vererek;
“Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü öğrencileri olarak sosyal sorumluk projesi çerçevesinde ‘engeller bilinç ile aşılacak bilinçliyiz, bilinçlendirıyoruz’ sloganıyla görme ve işitme engellere yönelik dokuz ay sürecek bir proje başlattık. Amacımız engellilerin engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek ve kolaylaştırmaktır. Çerçevede braille alfabesi broşürü bastırarak işyerlerine ve caddelere asıyoruz. İşyerleri sahiplerinden bu broşürleri işyerlerinin camlarına asmalarını istiyoruz. Böyle bir projede yer almak bizleri hem gururlandırıp hem de mutlu ediyor. Unutmayalım ki, hepimiz birer engelli adayıyız ve bu yüzden önümüzdeki engelleri kaldırmalıyız” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER