"Ülkede muhalif medya boşluğu var..."

Mutlu ve Gürkan, ADD’ye önerip kabul edilen proje kapsamında Zonguldak’a geliyorlar.

"Ülkede muhalif medya boşluğu var..."

Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Ayaroğlu'nun yaptığı açıklamaya göre, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda yayım yapacak yeni bir gazete ve televizyon kuruluyor.

Ayaroğlu'nun açıklaması şöyle: "Başını Mustafa Mutlu ve Uluç Gürkan'ın çektiği yeni medya grubu, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında medya grup başkanı Mustafa Mutlu ve Genel yayın yönetmeni Uluç Gürkan bazı temaslarda bulunmak üzere Cumartesi günü Zonguldak'a geliyorlar.  

Proje ile ilgili bilgi veren Mustafa Mutlu, "Ülkede muhalif bir medya boşluğu var. Bunun üzerine bir proje geliştirdim. Bu projeyi Atatürkçü Düşünce Derneği'ne sundum. İki ay önce oy birliği ile kabul edildi. Bir komite oluşturduk. Uluç Gürkan ve ben başındayım. Projenin özü, bir günlük gazete iki web sitesi bir radyo ve bir televizyon kurmak. Birinci ilkemiz Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda sahipsiz kalan kesimlerin sesi olabilmek."dedi.

Gazeteci kökenli TBMM eski Başkanı vekili Uluç Gürkan ve Gazeteci- Yazar Mustafa Mutlu çeşitli temaslarda bulunacaklar."


Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2017, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER