Türkiye Taşkömürü Kurumu önünde tatlı telaş

Türkiye Taşkömürü Kurumu na kura ile alınan 1000 işçinin sigorta girişleri yarın yapılacak. İşçiler 10 Haziran'da işbaşı yapacak.

Türkiye Taşkömürü Kurumu önünde tatlı telaş

Türkiye Taşkömürü Kurumu alınacak bin 500 madenci alım kuraları çekilmişti. İlk etapta kurası çekilen 1000 madenci adayından 861'i sağlık kurulu ve güvenlik soruşturmasından geçerek işe girmeye hak kazanmışlardı. Sağlık kurumları ve güvenlik soruşturmasından geçemeyen 129 kişi için ise yedek isimler çağrılmıştı. Aynı şekilde ikinci Etapta kurası çekilen 500 madenci adayı içinde sağlık kurulu başvuruları başladı.

Çarşamba günü Karabük ve Bartın'dan kurada isimleri çıkan 150 madenci adayı Türkiye taşkömürü kurumu Genel Müdürlüğü işçi alım bürosuna giderek sağlık kurulu raporu için başvurularını gerçekleştirmişlerdi.

Bugün de (Perşembe) 500 kişilik kurada Zonguldak'tan isimleri çıkan 350 madenci adayı ise Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü işçi alım bürosuna gelerek sağlık kurulu için sıra aldılar. Sağlık kurulundan geçen madenciler yapılacak olan güvenlik soruşturmasının ardından belirlenecek olan tarihte işe başlayacaklar, sağlık kurulundan geçemeyen isimlerin ise yerine yedek isimler çağrılacak.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü işçi alım binasında gelerek sağlık kurulu için sıra alan madenci adayları ise oldukça heyecanlıydılar. Madenci adayları işe başlayacak olmanın mutluluğu içinde olduklarını ifade ettiler.

1000 MADENCi BAYRAMDAN SONRA İŞE BAŞLIYOR

Bu arada ilk etapta kurası çekilen 1000 işçinin ise sigorta girişleri 31 Mayıs tarihi itibariyle gerçekleştirilecek ve bayramdan sonra 10 haziran tarihi itibariyle de kurumda fiili olarak işe başlayacaklar. 500 kişinin işe başlama tarihi ise henüz belirlenmedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fırat
Fırat - 1 yıl Önce

Rabbim hepsine kazasız belasız çalışmayı nasip etsin

SIRADAKİ HABER