Türkiye Taş Kömürü Kurumu Personel Alımı! TTK Personel Başvurusu için Ne Zaman ve Nasıl Yapılıyor?

Taş Kömürü mühendis alım ilanı... Türkiye Taş Kömürü Kurumu 34'ü maden mühendisi, 6'sı makine mühendisi ve 5'i elektrik mühendisi olmak üzere toplam 45 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Yazılı ve sözlü olarak 2 aşamada yapılacak olan sınava göre alımı yapılacak olan mühendis kadrosu için yazılı sınav Bülent Ecevit Üniversitesi'nde 12/01/2020 Saat: 10:00'da yapılacak.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu Personel Alımı! TTK Personel Başvurusu için Ne Zaman ve Nasıl Yapılıyor?

TTK 399 sayılı KHK'ya tabi Sözleşmeli statüde mühendis alımı yapıyor. Yazılı ve Sözlü Sınav sonucuna göre istihdam edilecek olan mühendis personel kontenjanı ve nitelikleri ilanda belirtiliyor. Başvurular ilan resmi gazete yayınlandıktan sonra başlayacak ve 13 Aralık 2019 mesai saati bitimine kadar devam edecektir. TTK sözleşmeli mühendis adaylarında aranan şartlardan birisi; 2018 yılı KPSS KPSSP3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak.


BAŞVURU TARİHİ, YERİ VE ŞEKLİ 1- Sınav başvuruları, sınav ilanının Resmi Gazete’de yayımlanmasını takip eden gün başlayacak ve 13.12.2019 tarihi mesai bitiminde (17.00) sona erecektir. 2- Giriş sınavına katılmak isteyen adayların, yukarıda belirtilen koşulları taşımaları kaydıyla; “Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Yayla Mahallesi Bağlık Caddesi İhsan Soyak Sokak No:2 ZONGULDAK / TÜRKİYE" adresinden veya Genel Müdürlüğümüz internet adresinden (//www.taskomuru.gov.tr) temin edecekleri “Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. 3- Aday tarafından imzalanan Başvuru Formunun çıktısı ile birlikte başvuru için istenen diğer belgelerin 13.12.2019 tarihi mesai bitimine (17.00) kadar yukarıda belirtilen adrese şahsen veya posta yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir. 4- Postadaki gecikmeler veya diğer nedenlerle süresi içinde Genel Müdürlüğümüze teslim edilmeyen başvurular ile ilanda belirtilen şartları taşımayanların başvuruları işleme alınmayacaktır. 5- Belgelerin belirtilen son başvuru tarihine kadar TTK Genel Müdürlüğüne teslim edilmesi şarttır. Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığınca onaylanabilir. GİRİŞ SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI Giriş Sınavına katılmak isteyen adaylarda son başvuru tarihi olan 13/12/2019 itibariyle aşağıdaki şartlar aranacaktır: 1- 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 2- Son başvuru tarihi itibariyle fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Maden, Makine, Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, 3- 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSSP3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak, Şartları aranır.

 

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 15:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kanca
Kanca - 8 ay Önce

Mahkum kontenjanı acılmıyacakmı

Birol Özbay
Birol Özbay - 8 ay Önce

TTK da okafar çok mühendis varki daha rahat yatsınlar diye alım yapıyorlar yetmedi yattıkları bunların yerine üretecek olan insanlar alınsa daha iyi

SIRADAKİ HABER