"Türkiye'nin enerjisi Zonguldak" Cumhurbaşkanı, Alan'a ne dedi?

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 85 milyar metreküp doğalgaz rezervinin açıklamasından sonra kendisini telefonla aradığını ve Zonguldak'ı önemsediğini ifade etti. 

"Türkiye'nin enerjisi Zonguldak" Cumhurbaşkanı, Alan'a ne dedi?

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, şu açıklamara yer verdi. "Evet o gün ikinci kez rezerv açıklamasından sonra Sayın cumhurbaşkanımız bizi telefonla arayarak 320 milyar metreküp ek olarak 85 milyar metreküp daha doğalgaz rezervinin bulunduğunu söylemişti ve ardından da Zonguldak'ta bu rezervin bulunmasından dolayı sayın cumhurbaşkanı bizi telefonla arayarak onurlandırdı. Sayın cumhurbaşkanım telefonda yaptığı açıklamada doğalgazın Zonguldak'a bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni şeklinde ifade etti. 

Biz taşkömürümüzden sonra doğalgazımızla'da Türkiye'nin enerjisi olmaya, lokomotifi olmaya devam edeceğimizi başta kendileri zatıalleri olmak üzere enerji bakanımızdan tutunda Türk petrollerimizdeki çalışan arkadaşlarımızın ve ülkemizin geleceğini daha rahat daha ferah geçirmesi adına Bu çalışmaları yapan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ettik Sayın cumhurbaşkanımıza bizzat teşekkür ettim telefonda. Sayın Cumhurbaşkanımız Zonguldak'ı çok önemsiyor ve çok değer veriyor sağ olsun onun liderliğinde bizde 19 mahallemiz başta olmak üzere tüm Zonguldak kırmızı yatırımlarla geç kalan hizmetleri getirmek istiyoruz. Sadece 19 Mahalle muhtarımız değil Köy muhtarlarımız da var Ama özellikle merkezde biliyorsunuz yıllardır hizmeti aç kalmıştık geçen senenin sonunda inşallah 2020'nin sonunda Zonguldaklı şantiyeye çevireceğiz demiştik şu an onguldak şu an şantiyeye dönmüş durumda İnşallah 1-2 sene içerisinde büyük projeleri bitirerek bir an önce vatandaşımızın hizmetine sunarak vatandaşlarımızın Zonguldak'ta yaşamaktan daha mutlu olmasını istiyoruz.” dedi.
Haber: Ekrem Açıkgöz

Başkan Ömer Selim Alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü - Zonguldak  Haberler

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER