TTK'ya kayıtlar başladı!

İŞKUR il Müdürü Gönül Demirsu, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bağlı yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı yasa kapsamında çalıştırılacak 30 nitelikli işçi ile ilgili İş Kurumu olarak başvuruları almaya başladıklarını söyledi.

TTK'ya kayıtlar başladı!
Gönül Demirsu yaptığı açıklamada 15 Kasımda noter kurası çekileceğini belirterek şunları ifade etti:
"Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bağlı yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı yasa kapsamında çalıştırılacak 30 nitelikli işçi ile ilgili İş Kurumu olarak bugün başvuruları almaya başladık.
Başvurularımız bugünden itibaren 5 gün sürecek. Başvurular bizzat kurumumiza gelip yapılabileceği gibi ALO 170 üzerinden, hizmet noktaları üzerinden ve internet üzerinden de yapılabilecek.
Biilindiği gibi yerel düzeyde ilana çıkıldı ve 35 yaşından gün almama şartı aranıyor.
Burada yine nitelikli olduğu için 12 dökümcü, 4 kaynak işçisi, 2 mekanizasyon ve pres işçisi, 8 talaşlı imalat işçisi, 1 ağaç işçileri işçisi, 3  kalite kontrol işćisi olmak üzere toplamda 30 kişi alınacak.
Noter kur'aları 15 Kasım'da Türkiye Taşkömürü Kurumu nun Eğitim merkezinde insan gücü eğitim merkezinde yapılacak.
Kuralar 1/4 oranında çekilecek. Yani 30 kişiye karşın 4 katı asil, 4 katı da yedek çekilecek. Akabinde beden işleri yönergesine göre Türkiye Taşkömürü Kurumu asıl alınacakları dikkate alınacak.
Ayrıca, terörle mücadelede yaralananlar da başvurularını yapabilecekler. Yine açık iş sayısından daha fazla ise terörle mücadelede yaralananlar onlarla ilgili kura çekilecek. Fazla değilse doğrudan mülakata katılmak üzere TTK'ya başvurabilecekler."

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeter da
Yeter da - 4 ay Önce

Bu yaş sınırı ne anlamadım biri bunlara emeklilik yasının 65 oldugunu söylesin yazık ya okadar isinin egli adam var biyasada bu yaş a takiliyo

SIRADAKİ HABER