TTK üretecek

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, BOTAŞ’ın ithal ettiği malzemelerden birinin TTK tarafından üretileceğini söyledi.

TTK üretecek

Yavuzyılmaz, Elmas TV’yi ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, KİT Komisyonu toplantısında BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan ile bir araya geldiklerini belirterek şirketin Zonguldak’ta yatırım yapmasının önünü açtıklarını kaydetti.
BOTAŞ’ın yurt dışından ithal ettiği malzemelerden birinin TTK’nın merkez atölyesi olarak bilinen Maden Fabrikaları Merkezi’nde üretilebileceğini anlatan Deniz Yavuzyılmaz “Sayın Genel Müdür ile görüştükten sonra iki yardımcısını Zonguldak’a göndererek TTK yetkilileri ile görüştüler. Her iki kurum, BOTAŞ’ın kullandığı ateşe ve yüksek ısıya dayanıklı bir malzemenin merkez atölyesinde üretilmesi konusunda anlaşma yaptılar. Hem Zonguldak hem de Türkiye Taşkömürü Kurumu için yerli ve milli üretim adına sevindirici bir gelişme. Demek ki biz; BOTAŞ’ın kullandığı malzemeleri üretebiliyoruz. Amacımız, başka hangi malzemeleri de üretebiliriz olmalı” şeklinde konuştu.

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
CNC
CNC - 10 ay Önce

İmkan verseler daha neler üretiriz neler...

SIRADAKİ HABER