"TTK'nın memur açığı var"

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Sedat Güngör, TTK'nın memur açığının olduğunu belirterek bu açığın kapatılması gerektiğini ifade etti .

"TTK'nın memur açığı var"

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Sedat Güngör, TTK kurumunun memur açığının olduğunu belirterek bu açığın kapatılması gerektiğini ifada etti .  Enerji Bir-Sen aylık istişare toplantısı gerçekleştirildi .Toplantıda açıklama yapan Şube Başkanı Sedat Güngör TTK kurumunun muhasebe , satın alma  ve makine ikmal gibi birçok  konuda uzmanlaşmış memurlara ihtiyaç olduğunu vurguladı . Memur sayısında azalma olması dolaysı ile uzmanlık isteyen konulardaki memur açığınıda ortaya çıktığını belirten Enerji Bir-Sen Şube Başkanı şunları söyledi ; ''Toplantı’da durum değerlendirmesi yaptık nasip olursa inşallah Şubat'ın 25'inde TTK'da promosyon ihalesi yapılacaktı bankaları teklifleri gönderildi kurum tarafından burada komisyon oluşturuldu genel maden iş sendikası ile beraber uyum içerisinde süreci takip ediyoruz.  Kuruma 1500 işçi alındı ayrıca 50 mahkum alınacaktır bundan dolayı mutluluk duyuyoruz ancak son günlerde olmazsa olmazımız çekilmez hale gelen bir memur ihtiyacı var kurumu 2 ihtisas yapılması gereken muhasebe gibi personel gibi satın alma ve makine ikmal gibi yerlerde idari personelimizin hakikaten çok azaldığını bunun mutlaka tamamlanması gerektiği önümüzde kısa süre içinde bu yıl içinde mutlaka en az 50 tane memurun kuruma alınması gerektiğini biz yaptığımız araştırmada tespit ettik. Buradan bütün yetkililere seslenerek bu memur açığının biran önce giderilmesini  talep ediyoruz."dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal BULUT
Kemal BULUT - 8 ay Önce

Alınacak memurlar sizin gibi iktidarın sesi olmaz memurları satmazlar umarım.

yat bölgede maas gölgede
yat bölgede maas gölgede - 8 ay Önce

niye örgü isleri mi aksadı beyaź sarayda aksama kadar kadin elinde örgü örüyo adamlar elinde cay sigara keyfi yapiyo az çalışsınlar memera ihtiyac kalmaz

SIRADAKİ HABER