Torpilli işe alımlara Ömer Selim Alan "DUR" dedi!

Torpilli işe alımlara Ömer Selim Alan "DUR" dedi!

Önceki dönem Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in seçimlere bir hafta kala işe aldığı kendisine ve kendisine yakın isimlerden oluştuğu iddia edilen 18 kişi, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan tarafından işten çıkartıldı.

Tartışma yaratan işçi alımına Ömer Selim Alan dur dedi. Alan’ın ilk işi seçimlere bir hafta kala apar topar işe alınan 18 kişiyi işten çıkartmak oldu.

Akdemir’in Özel Kalem Müdürü Hasbi Kabaca’nın gelini, Zabıta müdürü yardımcısı Ayhan Mercan’ın kızı daire müdürlerinin çocukları, ve çok sayıda torpilli kişinin işe alınması tam da seçim arifesinde tepkiye neden olmuştu.

Torpilli işe alım iddialarıyla ilgili Başkan Ömer Selim Alan karar alarak 18 kişiyi işten çıkarttı.

Konuyla ilgili açıklama yapmayan Selim Alan, yazılı talimatında “Görülen lüzum üzerine” demekle yetindi.

Öte yandan işten çıkartılan 18 kişinin hukuki yoldan haklarını arayacağı öğrenildi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 10:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
özel sektör
özel sektör - 1 yıl Önce

madem bu şekilde dur denildi sağlık bakanlığının işkur üzerinden açtığı alımlarda yapılan mülakata da el atılsın. mülakatım iyi ve bütün herşeyi eksiksiz cevapladım 3 yıldan beri de alacakları işin içinde çalışıyorum. bizi yedeklere atıp kaç yıldır çalışmayan, bilgisayar kullanmaktan bi haber insanları asil olarak aldılar. kesinlikle büyük şaibe oynadı bu işte. özel sektör de korkuyla çalışmaktan insanlıktan çıktık. hakkımızı yediler.

tarafsız
tarafsız - 1 yıl Önce

ÖNCE DAMATLAR GİTSİN TORPİLE DUR DEMEYEN ÇOK İNSAN VAR CİCİM:)))

Esra
Esra - 1 yıl Önce

Gorecegiz bakalim.neler olacak

SIRADAKİ HABER