Toplantıları Ertelendi!

Ticaret Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren ve Kooperatiflerin genel kurulları 31. 10. 2020 tarihine kadar ertelendi.

Toplantıları Ertelendi!

Ticaret Bakanlığına  bağlı olarak faaliyet gösteren, Pandemi nedeniyle 31 Temmuz ‘a kadar ertelenen Kooperatiflerin genel kurulu ikinci kez ertelendi. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden; “Koronavirüs (Covid-19) Salgınının yayılım hızının artması nedeniyle Bakanlıkça virüsün yayılmasının engellenmesi, vatandaşlarımızın korunması, kooperatif ortakları için riski en aza indirmek ve ortaya çıkabilecek zararların önüne geçmek amacıyla, 7244 sayılı Kanun gereğince Kooperatifler Kanununa tabi Kooperatif ve Üst Kuruluşlarının Olağan Genel Kurul toplantıları 31/10/2020   tarihine kadar  yeniden ertelenmiştir.
Ertelenen genel kurul toplantıları, 31/10/2020  tarihinden itibaren üç ay içinde yapılacak olup,  mevcut organların görev, yetki ve sorumlulukları  erteleme süresi sonrasında yapılacak ilk genel kurul toplantısına kadar devam edecektir.” dedi. 

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER