TOKİ müjdesi...

TOKİ müjdesi...

TOKİ müjdesi...

Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Karapınarlılara TOKİ müjdesini verdi.

Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Karapınarlılara TOKİ müjdesini verdi.

Bölgeye yapılması planlanan Toplu Konutlar için yapılan toplantıda görüşlerini dile getiren Savaş Çiloğlu, konutların bölge halkına zenginlik getireceğini söyledi.

Çiloğlu yaptığı açıklamada;

"TOKI Karapınar Beldemizde 128 konutlu projeye onay verdi. Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aydın'ın girişimleri ile bölge milletvekillerimizin desteği de sonuç verdi. Bölgemize TOKİ yapılması kesinleşti. Bölge halkına TOKİ'yi anlatmak amacı ile belediye başkanı tarafından yapılan toplantıya Karapınar halkı muhtarlar ve bölgenin önde gelenleri katıldı. Bu konudaki görüşlerimi şu şekilde ifade ettim. Bilindiği üzere Filyos Vadi Projesi son yıllarda ciddi olarak ele alınmaktadır. Bunun en canlı kanıtı liman inşaatının başlamasıdır. İnşallah liman 15 Temmuz1019 tarihinde Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın talimatı ile bitecektir. Limandan sonra alt yapıların tamamlanması ile bölge yatırımcıya açılacak olup o bölgede yeni fabrikalar kurulacaktır. Üç gün önce Zonguldak milletvekilimiz Sayın Özcan Ulupınar'ın ifade ettiği gibi bu yatırımlar tamamlandığında çalışan sayısı 40 bin kişi bulacaktır. Bir aile dört kişiden oluşsa bu bölgede tahmini 150 bin nüfusun üzerinde yeni bir kent kurulacaktır. Bu kurulan yeni kentte ise Karapınar Beldemiz ve bu TOKİ evleri tam merkezde kalacaktır. Dolayısıyla 5-6 yıl sonra bu evlerin değeri çok yükselecektir. Çocuklarınıza bu evler bir servet olacaktır. Bunun için Karapınarlıları bu projeye sahip çıkmaya davet ediyorum. Ayrıca yatırım amaçlı da olsa diğer yerlerden gelecek taliplilerde ellerini çabuk tutsunlar. Şeklinde görüşlerimi beyan ettim. Esnaf odası başkanımız sayın Hayri Kandemir de TOKİ'nin bu evlerinin bu bölgede çok karlı yatırım olacağını ayni zamanda tecrübeli bir esnaf olarak ifade etti. Sayın Kandemir in yaptığı konuşma ile vatandaşları aydınlatması çok olumlu oldu.

GMIS eski başkanlarından Genel Başkanı Sayın Ramis Muslu da yine TOKİ'nin önemine değinerek her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Diğer konuşmacılar da TOKİ ile ilgili olumlu düşüncelerini ifade ettikten sonra. Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aydın süreci anlatarak gerekli bilgileri ve müracaat şartları hakkında bilgi verdi. Özellikle bu konutlara olan taleplerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek. Az kalan kontenjanlar için tüm Karapınar halkının ve tüm taliplilerin elini çabuk tutmasını istedi. Daha sonra geçilen soru cevap bölümünde bölge halkı düşüncelerini ifade etti. Çok samimi bir ortamda geçen toplantı daha sonra sona erdirildi. Böylesine avantajlı TOKİ konutlarının bölgemize kazandırılmasında emeği geçen belediye Başkanımıza ve Zonguldak milletvekillerimize çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER