Son Dakika... 86 kişi işsiz kalıyor...

Sağlık kuruluşları başta olmak üzere bir çok kurumda görev yapan taşeronlara kadro verilirken ameliyathane sterilizasyon dezenfeksiyon personelleri ise kadroya alınmadı. 1 Ocak 2021 tarihinde sözleşmeleri sona erecek olan Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde 23 Zonguldak’ta ise toplam 86 personel işsiz kalmakla yüz yüze gelecek.

Son Dakika... 86 kişi işsiz kalıyor...

2018 yılında taşerona verilen kadroda üvey evlat muamelesi gören ve kadrosu verilmeyen ameliyathane sterilizasyon dezenfeksiyon personelleri 01 Ocak 2021 tarihinde işşiz kalmakla yüz yüzeler.
Sağlık Bakanlığı sterilizasyon ve dezenfeksiyon ihalelerini yapmama ve işi sağlık tesisinin kendisinin yapacağı yönünde ki yazı tüm hastanelere gönderildi.
Sağlık Bakanlığı yeni ihale yapmayıp ameliyathane sterilizasyon dezenfeksiyon personelleri kadroya almazsa sadece Kdz. Ereğli’de 23 Zonguldak genelinde ise 86 kişi işsiz kalacak.
Korona Virüs salgını süresince ayakta alkışlanan ve her fırsatta kıymet atfedilen sağlık çalışanlarının salgın sonrasında kapının önüne konacak olması kamuoyunda da tepkilere yol açtı. Yaşayabilecekleri sorunu AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar ve parti yöneticilerine ileten sağlık çalışanları çözüm noktasında Sağlık Bakanlığı ile görüşülmesini talep etti.
Kamuoyu ise “Ameliyathanede direk hasta sağlığına hizmet veren, hastanın ameliyathaneye alınıp ameliyat bitimine kadar ameliyathane teknikeri gibi emek veren, yoğun bakım enfeksiyon hastaları gibi kritik alanlarda da hizmet veren bu emekçileri böyle bir zaman da kapıya koymak kamu vicdanına ters bir olgu değilimdir. Alkışladık günlerce ama şimdide sahip çıkma zamanı. Türkiye geneli bu kadar sağlıkçı işsiz bırakılamaz. Sayın devlet büyüklerinin kadro verirken boynu bükük bıraktığı bu işçilere kadro vermesi beklenirken işşiz mi kalacaklar çelişkisi hepimizin ayıbıdır.” Değerlendirmesinde bulundu.

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayaz 67
Ayaz 67 - 1 ay Önce

İnşaAllah Sağlık Bakanlığı sizleri de kadroya alır.
Şu zor süreçteki özverili çalışmanızdan folyo hakkınız ödenmez.

Asim acikgoz
Asim acikgoz - 1 ay Önce

valla benim yazacağımı hepsini yazmış ve aynen bende katılıyorum çocuklara kadro hakkı verilmesi ama çalışır ken çok güzeldi işimiz bitti siz de gidin manasi gibisin üzülüyor doğrusu sayın bakanim magdurlara muhakkak iş imkanı savlayacağına inanıyorum saygiyla

Handan bektaş
Handan bektaş - 1 ay Önce

Bumu emeğin,riskin karşılığı yazık değilmi bu çalışanlara,taşeron üvey evlatmı yazıklar olsun onca çalışanı,açlığa mahkum edecekler tabiî herkesin tuzu kuru garibanın sesini kimse duymaz !!!!!

SIRADAKİ HABER