SOKAK HAYVANINA 2 BİN TL’LİK PLATİN TAKILDI

Zonguldak’ta kendini insanların sağlığına adayan Duygu Güneş hemşire Sokakta buldu bacağı kırık sokak köpeğini veteriner hekime getirerek tedavi ettirdi.

SOKAK HAYVANINA 2 BİN TL’LİK PLATİN TAKILDI
Bir ay boyunca sokaklarda kırık bacağı ile dolaşan sokak köpeği Özel Veteriner Tıp Merkezi’nde başaralı ameliyat sonrası kırık bacağına 2 bin TL tutarında platin takıldı. 13 yaşında olan sokak köpeği ömrünün geri kalanını protezli bacağı ile sürdürecek.
Zonguldak Özel Veteriner Tıp Merkezi Veteriner Hekimi Önder Alkan, ameliyatın uzun ve başarılı geçtiğini belirterek; “Sokak hayvanımız bize üç gün önce yaralı olarak geldi. Yaşını 13 olarak tespit ettik. Bu hayvanınz sokakta topallar vaziyette bulunmuş. Yaralı hayvanımız önce başka bir veterinere getirip tedavi ettirmişler ancak tedavisi yanlış olunca bize getirdiler. Bize bu hayvani getiren kişi bir hayvan severdir. Yaptığımız tetkiklerde sağ alt bacağının kırık ve yanlış kemik kaynaması olduğunu gördük. Hayvana hemen ameliyata aldık ameliyat ağır geçti. Tahminlerimize göre bir ay sonra eski sağlığına kavuşacak ve yaşamadığında tekrar geri dönecek. Bacaktaki kırık bölgeye platin koyduk. Hayvanımız bundan sonraki yaşamında ömrü boyunca platinle yaşayacaktır. Bu hayvanımızı sokakta bulup getiren bir tedavi masrafını karşılamaya çalışan hayvansever bir hemşiredir. Hayvanseverlerin ve hayvan hakları derneği üyelerinin bu hayvan dostuna destek olmaları gerekiyor. Yaptığımız bu ameliyatın masrafı ise 2 bin TL’dir. Elbirliğiyle bizim de yardımcı olma şartıyla yaralı Sokak hayvanlarını tedavi edebiliriz. Bu hayvanımız bir ay daha bizim gözetimimiz altında olacaktır” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER