Şok iddia:"İlk kararname ile göndermeye çalışıyorlar"

MHP İl Başkanı Metin Soydaş, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ın ilk kararname ile gönderilmesi yönünde girişimlerin olduğunu söyledi.

Şok iddia:"İlk kararname ile göndermeye çalışıyorlar"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Metin Soydaş, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar'ın bazı siyasi odaklı isimler tarafından ilk kararname ile gönderilmesi yönünde çirkin girişimlerin olduğunu söyledi. Zonguldak'ta bu gibi isimlerin her zaman olduğunu ve bunların ‘Yiyici' olduğunu belirten Soydaş, "Zonguldak'ta çok garip bir hastalık var. Hizmet üreteni taşlama, yiyicileri ise baş üstünde tutma hastalığı. Bu şehrin ilerlemesi ve kalkınması için bu hastalıktan bir an önce kurtulması gerekiyor. Bu güne kadar şehrimizde görev yapan bürokratların bir çoğu nedense devletin değil, hükümetin bürokratı izlenimi vermiştir. Devletin bürokratı gibi davrananlar ise; bazı çıkar çevreleri tarafından hedef tahtasına oturtulmaya çalışılmıştır. Üzülerek görüyoruz ki, bazı yiyici çevreler şimdide Valimiz Sayın Ahmet Çınar'ı yakında çıkacak ilk kararname ile görevinden uzaklaştırabilmek için sinsice planlar yapmaktadırlar. Bu çevrelere tavsiyemiz kirli ellerini bir an önce bu şehrin üzerinden çekmeleridir" diye konuştu.

 

"DEVLET BU OYUNA GELMEZ"

 

"Sayın Valimiz  göreve başladığı ilk günden itibaren ‘Devlet Adamı'na yakışır bir yönetim tarzı sergilemiş ve yapmış olduğu başarılı hizmetlerle her kesimin takdirini kazanmayı başarmıştır" diyen İl Başkanı Soydaş, "Sayın valimiz ve emniyet müdürümüz çok iyi bir koordinasyon yakalamış ciddi çalışmalara imza atmışlardır. Halkımız, devletin sıcaklığını ve samimiyetini bu iki önemli bürokratımız sayesinde hissetmeye başlamıştır. Bazı uygulamaları ise çıkar çevrelerinin işine gelmemiş olmalı ki ; gizliden gizliye kulis yaparak vali beyden kurtulma çabası içerisine girmişlerdir. Devletimiz bu basit ayak oyunlarına gelmeyecektir" açıklamasında bulundu.

 

EKMEK ARASI EKMEK DEĞİL,SAĞLIKLI VE SICAK YEMEK !

 

Zonguldak'ta eğitim alanındaki çalışmalara da değinen Soydaş açıklamasını şöyle sürdürdü; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören öğrencilere özel sektör eli ile sunulan yemek hizmetlerinde bu güne kadar ciddi bir memnuniyetsizlik oluştuğu defalarca tarafımıza iletilmiştir. Öğrencilere sıcak yemek yerine ekmek arası yedirildiği dönemler olmuştur. Geçmişte bu konular yerel ve yaygın basında da sıkça dile getirilmiştir. Bu sıkıntılar karşısında bazı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Halk Eğitim Müdürlükleri bünyesinde bu hizmeti direkt olarak kendi kontrolünde vermeye başlamış ve bunda da büyük oranda başarı sağlanmıştır. Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde halkımızın büyük bir bölümü bu hizmetin yaygınlaştırılması konusunda hem fikir olmuşlardır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sağlıklı bir şekilde beslenmesi, üç beş kişinin beslenmesinden ve rant sağlamasından çok daha önemlidir."

 

"AŞEVİ MÜDÜRLÜĞÜ VELİLERE RAHAT BİR NEFES ALDIRIR"

 

Soydaş açıklamasına şu sözlerle son verdi; "Geçtiğimiz Ramazan ayı boyunca Zonguldak Valiliğimizin öncülüğünde bölgede ilk kez 19 mahallede iftar yemeği organizasyonları gerçekleştirilmiş ve çokta başarılı olunmuştur. Bu organizasyonda Aşevi müdürlüğü görevini layığı ile yerine getirmiştir. Bize ulaşan bilgilere göre taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören öğrencilerimize Aşevi Müdürlüğü tarafından yemek hizmetinin verilmesi hususunda bir çalışma yürütüldüğü bilgisine ulaştık. Gerçekten çok isabetli bir karar olacağı kanaatindeyiz. Bu projenin sonuna kadar arkasında duracağımızın tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isterim. Bu uygulamanın hayata geçmesi; geçmişte özel sektör eli ile yaşanan tüm sıkıntıları ortadan kaldıracak ve velilerimize de rahat bir nefes aldıracaktır."

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER