Skandalların ardı arkası kesilmiyor... Üniversite Hastanesi'nde neler oluyor?

Bir zamanlar Batı Karadeniz bölgesinin sağlık üssü olan Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin adı son günlerde yaşanan skandallarla anılır hale geldi.

Skandalların ardı arkası kesilmiyor... Üniversite Hastanesi'nde neler oluyor?

Geçtiğimiz günlerde Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nden, vatandaşların Elmas Tv'ye ulaştırdıkları fotoğraflardan yola çıkarak yapılan haberde hastanenin fiziki şartları gözler önüne serilmiş, ortaya çıkan tablo Zonguldak gündeminde bomba etkisi yaratmıştı.

Bu haberin ardından günde binlerce hastaya hizmet veren Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama Hastanesi ile ilgili şikayet hattımıza adeta ihbar yağdı. Ortaya atılan iddiaların bir çoğu şaşkınlık yaratan cinsten. Hastaneye başvuran hastaların iddialı skandalların sadece temizlikten ibaret olmadığını gösteriyor.

Safra kesesi tedavisi için Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama Hastanesi'ne başvurduğunu anlatan bir hasta, hekimin kendisi ile ilgilenmediği iddia ederek muayenehanesine yönlendirildiğini anlattı. Bu çarpıcı iddia şu şekilde:

Söz konusu iddalar ile ilgili Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve Başhekim Prof. Dr. Şenay Özdolap'ın neden sustukları kamuoyunca merak ediliyor.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 11:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil Porsukoğlu
Cemil Porsukoğlu - 4 ay Önce

Para denildiğinde aklıma yücel ismi gelir. Parayı dışarıda elden alıp sonra da hastanenin tüm imkanlarını kullanan kan emicilerden kurtulamadığımız sürece kurtuluş zor kurum için.

Kamu vicdaní
Kamu vicdaní - 4 ay Önce

Bu işin başını gastro hocası Yúcel bey çekiyor merhamet yok insaf yok garibanın yüzüne bakmıyorlar hiç biri ettikleri hipokrat yeminine bağlı gørev yapmıyor gõzleri aç doymuyorlar BEÚ bu para makinasí dr haddini bildirmeli hep bir birlerinden öğreniyorlar vatandaş soyuluyor açiktan açíga yúkú de asīstanlara çektiriyorlar parayi onlar alıyor ülke ne hale gekdi nerede sağlik bakaní ne bu rezaletler dur diyen yokmu

burak
burak - 4 ay Önce

aynısını banada yaptı öğrenciyim 500tl paramı aldı haram olsun

Mehmet
Mehmet - 4 ay Önce

Yönetimin üniversite ve hastaneyle ilgisi yok ki. Olsa böyle şeyler olmaz. Mahmut hoca gidince üniversitenin ayarı bozuldu. Üniversite çok kötü yönetiliyor. Yazık oluyor böyle bir üniversiteye. Sadece hastane değil. Farabi kampüsü ve diğer kampüslerde kötü durumda. Genel sekreter üniversitede çalıştığının hala farkına varamadı. Rektör zaten ne yapacağını bilmez bir şekilde hiç bir şeyin kararı verilmiyor günlere aylara yayıldığı oluyor bir çok işin. Üniversitenin aktif dinamik sistemini bu kararsızlıklar bitiriyor. Dibe doğru bir gidiş var.

Oğuz
Oğuz - 4 ay Önce

üniversitenin web sayfasının duyurular bölümünde, ihale ilanı başlığını tıklıyorsunuz, "2019-2020 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği Öngörülen Hibe Listeleri (31.07.2019)" detayı geliyor. İhale ile ilgisi ne bunun. Yoksa ihaleye kimse gelmesin diyemi yapıyorlar. Neler oluyor. deneyin görün. hayrola ne yapılmaya çalışılıyor. buldozer neden takip etmiyor bu sistemi. b.kunu çıkardılar bu işlerin.

Ayten ugur
Ayten ugur - 4 ay Önce

Banada amaliyat dediler 1.5 du önce sonra 4 binlira istediler haram olsun para olmayınca sağlık yok sigortan olsa ne yazar

Vicdan
Vicdan - 4 ay Önce

Bu gastro hocası Yücel için tıp fakültesi hastanesindeki yataklı serviste paralı hastaları için yatakları boş tutturup onlara rezerve ediyormuş. Gariban hasta gelince yatak yok diyorlar, buna da kimse bişe diyemiyor yönetimden. Adam para kazanma aracı olarak devletin hastanesini , devletin yatağını kullanıyorsa bu suç degilmi. Hatta bu adamın kazancının 150-200 bin olduğu söyleniyor. Oh ne güzel dünya degilmi, devletin imkanlari ile gelsin milyarlar, garibanlar da hastanelerde tedavi olucam diye surunsun. Bunlara kim dur diyecek.

Hakan
Hakan - 4 ay Önce

Bu adamlar üniveristeyi parsellemiş gibi davranıyor. Kafalarına göre girip çıkıyorlar hastaneye oda muayenehane için hasta toplamak üzere geliyorlar. Bunları idarecilerde biliyor. Kimse bişey yapamıyor. Yöneticilerimizin bu röktör ile konuşmalarının zamanı geldide geçiyor


SIRADAKİ HABER