Şirin, kamuya bin 723 engelinin atandığını söyledi

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak şubesi başkanı Hüseyin Şirin, Ankara-Külliye de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile ülkemiz genelinde bin 723 engellinin Kura sonucu kamuya atandığını söyledi.

Şirin, kamuya bin 723 engelinin atandığını söyledi

Engellilerin kamuya atanmasından mutluluk duyduklarını ifade eden Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin şunları söyledi:

"Bilindiği gibi 2019 yılında yapılacak olan kamuya atamada bazı kadroların belirlenmesi noktasında bazı gecikmeler olmasından dolayı atamalar 2020 yani, 2020 yılının Ocak ayında gerçekleşti. bilindiği gibi Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleşen atama kurası ve EKPSS atama sonucu bin 723 engelli arkadaşımız kamuya atanmış oldu. Tabi bunda en büyük sıkıntı şu engellilerde ilköğretim ve ortaokul mezunu sayısının çok az az olması engelliler arasında Tabii biraz tepkiye sebep oluyor. Aslında bu atamalarda bence aldığımız yani engelli camiamızın tepkilerine istinaden ben buradan yetkililere bu konuda atama sayısı belirlenirken gerçekten ilköğretim ve ortaokul mezunu engellilerin sayısının da normal lise ve yüksekokul mezunu sayılarının hiç değilse yarısı noktasında yapılması bu engelli kardeşlerimizin de atamadaki şanslarını yükselteceğini inanıyorum. Tabii ki biz bu noktada kamuya alınan her engelli için başta Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyoruz. Gönül ister ki Tabii ki bütün kadroların doldurulması bu noktada da tabii ki Yapılan çalışmalar sonucunda İnşallah 2020 yılında nisan ayında Yani bu yıl nisan ayında yapılacak olan ekss sonucunda da yine Haziran ayında bur atama yapılacağı açıklandı. İnşallah bu atamada bu sayıların gerçekten kamuda bundan engelli sayılarının boş olan engelli kadrolarında doldurulması yönünde yapılmasını talep ediyoruz. Ben tekrar bütün bu atanan arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar ve daha sonra yine tercih yapıp atamaya atanmak için girişimde bulunacak olan engellilere de başarılar diliyorum" dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER