Şifa kaynağı...

Doruk Sucukları’nın yeni ürünü piyasaya sunuldu. “İlikli kemik suyu” olarak şişelenip piyasaya sürülen kemik suyunu firmanın ürün mağazalarında ve restoranlarında bulmak mümkün.

Şifa kaynağı...

Zonguldak merkezli Doruk Sucukları'nın yeni ürünü piyasaya sunuldu. "İlikli kemik suyu" olarak şişelenip piyasaya sürülen kemik suyunu firmanın ürün mağazalarında ve restoranlarında bulmak mümkün.

Ürünü önümüzdeki haftadan itibaren yerel marketlerde ve bazı ulusal mağazaların reyonlarında bulmak mümkün olacak...

İLİKLİ KEMİK SUYUNUN FAYDALARI…
Kemik suyu uzun uzun pişirilirken kemiğin içinde yer alan ve adı bize çok uzak olsa da faydalarına hayran kaldığımız kolajen, glutamin, prolin gibi birçok yararlı madde açığa çıkıyor. E içinde kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller olduğunu da bildiğimizden kemik suyu, başlı başına bir şifa kaynağı oluveriyor. Faydalarıysa vücudumuzu neredeyse tepeden tırnağa etkiliyor. Kemik suyu ne işlere yarıyor, buyurun bir bir öğrenelim:

Özellikle gelişim çağındaki çocuklar ve gençler olmak üzere hepimizin bağışıklık sistemini güçlendiriyor, bu sayede soğuk algınlığı gibi birçok hastalığa karşı vücudun yanında yer alıyor.
Yine özellikle gelişim çağındaki çocuklar ve gençler için büyük önem taşıyan büyüme hormonunun düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.
İlerleyen yaşlarda görülen kemik erimesi, eklem hastalıkları gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltıyor.
Hafızayı güçlendirmede ve beynin sağlıkla işlemeye devam etmesinde önemli etkileri olduğu biliniyor.
Antioksidan özelliği sayesinde uykusuzluk ve sinire bağlı stresin azalmasına destek oluyor.
Sindirim sisteminin, özellikle midenin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.
Kasların güçlenmesine de yardımcı olduğundan özellikle sporcular tarafından çokça tercih ediliyor.
Kemik suyu, ameliyat ve ciddi kazalar sonucu oluşan yaraların daha hızlı bir şekilde iyileşmesine destek oluyor.
Geçirgen bağırsak sendromu gibi ciddi bağırsak rahatsızlıklarının iyileşme sürecine de katkıda bulunuyor. (Elbette böyle ciddi bir durum için faydalanmadan önce konunun uzmanı doktorunuza danışmanız gerekiyor)
İçindeki mineraller ve aminoasitler sayesinde cilt sağlığında da etkilerini konuşturuyor, erken yaşlanma etkilerini, kırışıklıkları, lekelenmeleri en aza indiriyor.
Kemik suyunun kolajen yapısı selülitlerin oluşumunu engellemede ve var olan selülitlerinin görünümünü iyileştirmede oldukça etkili oluyor.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER