SGK’dan açıklama… Emeklinin bayram ikramiyesi kalkacak mı?

SGK emeklilerin merakla beklediği o açıklamayı yaptı...

SGK’dan açıklama… Emeklinin bayram ikramiyesi kalkacak mı?

‘’FOX Ana Haber'de yer alan habere göre, Sosyal Güvenlik Kurumu SGK, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan bazı düzenlemeler istedi. Bu düzenlemeler arasında emeklilerden yaklaşık 100 TL her ay kesinti yapılması istenirken, her iki bayramda verilen biner liralık ikramiyenin de kaldırılmasını istedi.’’ Şeklinde bir haber yayınlanmıştı.

SGK bu haberin gerçeği yansıtmadığını emeklilerden aylık 100 TL kesinti yapılmayacağını ve bayram ikramiyelerini de almaya devam edeceğini duyurdu.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 12:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ilhan karabıyık
Ilhan karabıyık - 2 ay Önce

Her emekliye bayram ikramiyesi verilmesi yanlış. Mesela emekli milletvekilleri var. Bunların aldığı emekli maaşını takdir edersiniz Bunla5a bayram ikramiyesi hakmıdır? Bu.u dışında ekonomik durumu çok ikiyi olupda emekli maaşı alanlar da var. Bunlarada emekli ikramiyesi verilmemelidir. Gerçekten ihtiyacı ilan emeklilere verilmelidir. Hatta bu durumu iyi emekliden yapılan kesinti diğer emeklilere paylaştırılmalidir.

hayri yazıcı
hayri yazıcı @Ilhan karabıyık - 1 ay Önce

türkiyenin kanayan yarası yıllardır gelir dagılımının adaletsizligi bir kesim var sürünüyor bir kesim var bir eli yagda bir eli balda insanın hayatını idame edecek şekilde maaş vereceksin türkiyenin şu gerçegi var devlet kitleri üretmezler yani ekmeden biçerler asgari ücretlinin 2-3 kat dada fazla maaş alırlar çalışan üreten asgari ücretlidir ekip biçerler aldıkları asgari ücret

Emekli
Emekli - 2 ay Önce

Suriyeyi' Libya'yı' akdeniz'i kim karıştırıyorsa FOX'da milletin kafasını karıştırıyor.Siz onların yalan trenine binmeyin.

SIRADAKİ HABER