Sevilen bürokrat bir koltukta üç karpuz taşıyor

Zonguldak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünü başarıyla sürdüren kentin sevilen sayılan ve toplumun herkesi mi tarafından takdir edilen başarılı bürokrat Veli Köktürk tam anlamıyla bir koltukta üç karpuz taşıyor.

Sevilen bürokrat bir koltukta üç karpuz taşıyor

Başarılı bürokrat Veli Köktürk sırasıyla Kamu Kurumundaki İdareciliğin yanı sıra beş yıldan bu tarafa Karaelmas Halk Müziği topluluğunda solist olarak ve iki yıldan bu tarafa da Nesil Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinde halk oyunları oynamakta ve aynı zamanda Derneğin İkinci Başkanlığını da başarıyla sürdürmektedir.

Bütün bu işleri Kamudaki görevinden arta kalan zamanda severek ve isteyerek yaptığını belirten sevilen bürokrat Veli Köktürk düşüncülerini şöyle anlattı. “ Kültür Sanat faaliyetlerinin bireysel açıdan ve toplumların geleceği açısından olmazsa olmaz olduğunu, Halk Müziği ve halk Oyunlarının etle tırnak gibi birbirinden ayrılmaz alanlar olduğunu, her ikisinin de kendi kültürümüzü, özümüzü yansıtmaktadır. Bizler bunları yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmanın bir görev olduğunu, halk müziği ve halk oyunları ile geçen son beş yılı hayatımın en keyifli dönemi olmaktan son derece mutluyum. Bu nedenle halk müziği ve halk oyunlarına sürekli hizmet edeceğim ve toplumun her kesiminin bu kültürümüzü yaşatmaya davet ediyorum “ dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER