Selim Alan'ın düzenlediği iftara tepki

CHP Zonguldak Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Dr. Atınç Kayınova, Cuma akşamı Zonguldak Belediye Yemekhanesinde Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve AK Parti İl Başkanının katılımıyla yapılan iftar yemeğinin ardından grup adına basın açıklamasında bulunmuştu.

Selim Alan'ın düzenlediği iftara tepki

Geçtiğimiz günlerde denize giren 8 çocuğu ceza kesildiğini, ancak açıklanan bir genelgeye rağmen milletvekillerinin ve belediye başkanlarının genelgeye uymayarak iftar yemeğinde bir araya gelmesinden dolayı Vali Erdoğan Bektaş ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı’ya çağıra da bulunan Kayınova, cezai işlem uygulanması gerektiğini söyledi.
Kayınova Elmas TV’de katıldığı ‘Günün Manşetleri’ programında yaptığı açıklamada: “Bu iftar Cuma akşamı oluyor, Sayın Ulaştırma Bakanının ziyaretinin ardından milletvekilleri, İl Başkanı ile birlikte iftar yemeği veriliyor. Halk tarafından seçilmiş kişiler ya da atanmış bürokratların şehre örnek insanlar olması gerekiyor. Siz açıklanan bir genelgeye, özünde de toplum sağlığı amaçlı tek bir kişi üzerinden 10 kişiye bulaştırıldığı düşünülen bir virüs varken, böyle bir riskin olduğu durumda topluma örnek olmak gerekirken yaptığınız doğru mu? Bu iftarın ardından toplum sağlığı için bu açıklamanın yapılması gerektiğini uygun gördük. Biz iftarın içeriğinde değiliz. Burası bir kamu kurumu ve alınan bir karar var. Geçtiğimiz günlerde 8 tane çocuğu denize girdiler diye para cezası uygulandı. Şimdi böyle bir ironi oluştu. 8 tane genç, günlerdir evdeler havada güzel denize girmişler, bence bilmiyorlardı. Bilmiş olsalar bile gençliğin verdiği heyecanla bir şey olmaz diye denize girdiler. Ceza yediler. Bir tarafta böyle bir uygulama varken, bir taraftan da toplu iftar yemeği verilmesi kamu adına bunun sorgulanması gerektiğini düşünüyorum. Milletvekilleriyle belediye başkanları yemek yiyence bu toplumsal olmuyor. Bu konuda Sayın Valimiz ve İl Emniyet Müdürümüzün sessiz kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Ya birileri çıkıp bu konu da işlem yapsınlar, ya da ‘böyle bir şey yapmamamız gerekiyordu’ şeklinde açıklamasında bulunsunlar, özür dilesinler. Ama o 8 çocuğu da unutmasınlar!” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER