"Şampuan neyinize, gidin arap sabunuyla yıkanın!"

Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Şahin Ören, hayat pahalılığı ile ilgili basın açıklaması yaptı.Ören, "Cep yanıyor, mutfak yanıyor, pazar yanıyor!"

"Şampuan neyinize, gidin arap sabunuyla yıkanın!"

Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Şahin Ören, hayat pahalılığı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Ören yaptığı açıklamada, temel gıda maddelerinin temizlik maddeleri, okul kırtasiye masrafları, enerji giderlerinin fahiş yükselişte olduğunu kamu çalışanlarının dul ve yetim artık artık geçinemediğini belirterek şunları söyledi;

"Ülkemizde papazla başlayan son gelişmeler ışığında ekonomik çalkantılar ve doların aşırı yükselişi çalışma ve geçim hayatını felç etmiştir. Maaşlarımız dolar karşısında yüzde elli azalırken bunun tüketim mallarına yansıması en az yüzde otuz olmuştur. Tabir yerinde ise cebimizdeki paranın yüzde otuzu belirsiz güçler tarafından çalınmış ve halkımız yoksullaştırılmıştır. Gelinen noktada bu ekonomik gelgitler dış güçler tarafından yapılmış olabilir. Bu milli bir meselede olabilir. Bu ortak derdi birlikte çözmemiz gerektiği de doğrudur. Yalnız deniz bitmiştir, memurun emeklinin dar gelirlinin, dul ve yetimin nefes alacak hali kalmamıştır. Okulların açılması ile birlikte eğitim masrafları en az ikiye katlamış. Kış kapıya dayanmış kömür ve doğalgaz fiyatları uçmuştur. Temel gıda maddelerine ve özellikle temizlik maddelerine yaklaşılamamaktadır.

Acilen mevcut iktidarın kamu çalışanlarına ek zam yapması ve halkımızı ekonomik olarak rahatlatması gerekmektedir. Özellikle bu aylarda kredi kartları dolan ve hat safhada geçim sıkıntısı çeken emekli, dul ve yetim, kamu çalışanları uçurumun kenarındadır ve devletinden alın terinin karşılığının istemektedir. Türk Eğitim Sen olarak uyarıyoruz; sosyal patlama çok uzak değildir, boşanmalar artmış icra dairelerinde milyonlarca icra dosyası raflarda beklemektedir. İnsanımızın sokaklara çıkmaması devlete olan saygısı ve bağlılığından ileri gelmektedir. Ama unutulmasın ki açlık ve yoksulluk pek çok değeri yok eder. Türk Eğitim Sen Zonguldak Şubesi olarak Memur Sen'e soruyoruz.

UTANMIYORMUSUNUZ ? %4 ZAM ORANI İLE BU İNSANLAR HANGİ YARALARINI KAPATACAKLARDIR? BU VEBAL İLE NASIL YAŞAYACAKSINIZ. UNUTMAYIN Kİ YOKSULLUK SEBEBİYLE PARÇALANAN HER AİLEDE AÇ UYUYAN HER SABİDE BANKAYA BORÇLANAN GARİP GUREBADA VE AĞLAYAN ÇOÇUKLARIN GÖZ YAŞLARINDA, EMEKLİ DUL VE YETİMİN FERYATLARINDAN SORUMLUSUNUZ. ER YADA GEÇ BUNA SEBEBİYET VERENLER HEM BU DÜNYADA HEMDE ÖBÜR DÜNYADA HESAP VERECEKLERDİR.

İktidarın güvenli sularında sendikacılık yapan, mevki ve makamlarla sefa süren Memur Sen kamu çalışanlarının temsilcisi olamaz ve kamu çalışanlarına verecek bir hizmeti de kalmamıştır. Türk Eğitim Sen olarak çağrıda bulunuyoruz. Fakirlik Türk Milletinin Kaderi olamaz. Eğer Türkiye üretmeyen bir ülke olursa dış güçler bizimle daha çok uğraşır. Dış güçlere karşı devletimizin yanında olmakla beraber ülkemizin çalışan ve üreten bir yapıya dönüştürülmesi gereği aşikardır. Gerisi lafügüzaftır.
Kamuoyuna Saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER